Адвокати Сех не переконали окружний суд Львова в тому, що голова ЛОДА суміщає дві посади вимушено

13 серпня Львівський окружний адміністративний суд відмовив адвокатам Ірини Сех у проханні припинити розгляд позову громадських активістів об'єднання "Сила людей" щодо незаконного сумісництва чиновницею посад голови ЛОДА та депутата Верховної ради України. Аргументи адвокатів відповідача щодо заперечення позову не переконали суддю Наталію Кухар, і вона ухвалила рішення про закінчення підготовчого провадження у цій справі і призначила адміністративний розгляд на 9 вересня.

Під час слухання у середу, 13 серпня, представники Ірини Сех  у суді Роман Оліярник та Яцюк Віктор заявили, що голова ЛОДА не може виконати умови позову Оксани Жолнович та ще кількох активістів громадського об'єднання "Сила людей" щодо незаконного сумісництва, бо вже їх виконала.

Зокрема, представники відповідача переконували, що вимогу позивачів звільнити посаду голови ЛОДА або депутата ВР Ірина Сех виконувати не зобов’язана, бо уже вчинила усі належні дії на виконання вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності.

Такими діями адвокати назвали факт подання Іриною Сех заяви на ім’я в.о. президента України Олександра Турчинова з проханням звільнити її з посади голови ЛОДА , а натомість призначити виконуючим обов’язки очільника Львівщини та заяви на ім’я президента України Петра Порошенка від 10 червня з проханням звільнити її з посади голови ЛОДА.

Щоправда, самої заяви на ім’я Турчинова відповідач до справи не долучив, бо заяви немає.

«Єдиний екземпляр даної заяви, який був підписаний Іриною Сех надіслали в Адміністрацію президента, інших її копій немає», – заявив у залі суду адвокат відповідача Роман Оліярник.

Натомість, на підтвердження  того, що заява дійсно існує, адвокат долучив до справи квитанцію з поштамту, що нібито засвідчує, що її відправили на адресу Адміністрації президента України.

Водночас, невідомо, чи бачили заяву на звільнення у Адміністрації Петра Порошенка, бо ніяких підтверджень, наприклад, запису про реєстрацію заяви у вхідній документації президента,  до справи не долучили, вважає ініціатор позову проти Сех , адвокат та громадський активіст Оксана Жолнович.

«На заяві немає реєстраційного номера. Це може свідчити про те, що заяву у адміністрації президента не бачили», – розповіла Жолнович.

Ще одним аргументом у запереченні позову стала заява адвоката Сех про те, що нібито губернатор не може відповідати перед судом за незаконне сумісництво, бо не є держслужбовцем. Зі слів Романа Оліярника, вона не перебуває на державній службі у статусі голови ЛОДА, бо не отримує заробітну плату у адміністрації, а її трудова книжка взагалі перебуває у Верховній Раді, з якою Сех має трудові відносини, як депутат ВР.

«Заробітна плата у Львівській ОДА відповідачу не нараховується та, відповідно, нею не отримується, що формально, згідно закону, виключає її статус як особи, що перебуває на державній службі в розумінні ст. 1 ЗУ «Про державну службу »,– вказано у запереченні проти позову, поданому адвокатами Ірини Сех.

Оксана Жолнович вважає такі аргументи відповідачів абсурдними, і не розуміє, чим тоді 6 місяців займається Ірина Сех у стінах ЛОДА.

 «Їхні заперечення - це абсурд, бо визнати, що Сех не є держслужбовцем, означає, що треба піддавати сумніву всі прийняті нею рішення, всі підписані нею розпорядження і так далі. Уявляєте, скільки проблем за собою потягнуть оскарження її рішень на посаді голови ЛОДА», – пояснила Жолнович.

Окрім того, адвокати Ірини Сех заявили, що губернатор вимушена суміщати дві посади, бо обов'язки керувати Львівщиною на неї покладені главою держави.

«Згідно ЗУ  «Про місцеві державні адміністрації» у разі обрання нового президента України голови місцевих державних адміністрацій продовжують здійснювати свої повноваження до призначення в установленому порядку нових голів місцевих державних адміністрацій. Відтак, здійснення відповідачем в даних обставинах повноважень голови ЛОДА законом не ставиться в залежність від її волевиявлення і є наслідком дотримання нею вимог закону», - вказано у запереченні проти позову, поданому на розгляд судді адвокатами Ірини Сех.

Суддя Львівського окружного адмінсуду Наталія Кухар, заслухавши аргументи адвокатів відповідача щодо заперечення позову відмовила у задоволенні їхнього клопотання, натомість ухвалила рішення про закінчення підготовчого провадження у справі і призначила адміністративну справу за позовом Жолнович Оксани, та ще кількох активістів до голови ЛОДА Ірини Сех  до судового розгляду 9 вересня о 11:00 в залі судових засідань Львівського окружного адміністративного суду.

Як повідомляв ZAXID.NET, Ірина Сех з 2 березня незаконно поєднує посади голови ЛОДА з діяльністю депутата ВР України. З того часу громадськість Львова активно протестує проти незаконного сумісництва Сех. Громадські активісти політичного об’єднання «Сила людей» вкінці квітня  зареєстрували в окружному адмінсуді Львова позов про незаконне суміщення посад головою ЛОДА.

У справі було проведено вже чотири слухання, на останньому, 13 серпня, суддя окружного адмінсуду Львова прийняла рішення про закінчення підготовчого провадження у справі і призначила адміністративну справу до судового розгляду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук