Американські сенатори закликали Трампа спершу зустрітися з Порошенком, а потім – з Путіним

СвітВолодимир Пиріг, 9 травня 20172430

Двопартійна група сенаторів США підписала відкритого листа президенту США Дональду Трампу щодо необхідності реалізації зовнішньої політики, в тому числі двосторонніх зустрічей на найвищому рівні, з союзниками і партнерами, а потім з Росією, яка продовжує виступати агресором.

Копія листа розміщена на офіційній сторінці сенатора Роберта Портмана, повідомив Укрінформ.

«У той час, як Ваша адміністрація продовжує розробляти політику просування американських інтересів національної безпеки й зовнішньої політики, ми наполегливо рекомендуємо вам залучити наших традиційних союзників та визначити пріоритет для зустрічей з іноземними лідерами країн, з якими ми поділяємо історичні зв’язки, демократичні цінності та спільні інтереси», – наголосили сенатори.

У листі наголошується, що багато американських союзників в Європі «з тривогою» очікують позиції нинішньої адміністрації про зобов’язання США перед НАТО та іншими установами, які зберігають міжнародний порядок.

«Разом з нашими найбільш прихильними союзниками в Європі, ми як і раніше стурбовані триваючою військовою агресією Росії в східній Україні і окупацією Криму», – зауважили законодавці.

Вони наголосили, що через дестабілізуючий вплив Росії, близько 10 тис. людей загинули, понад 20 тис. отримали поранення, і майже 2 млн стали внутрішньо переміщеними особами, що може мати далекосяжні наслідки для союзників і інтересів США в регіоні.

«У цьому зв’язку ми наполегливо рекомендуємо Вам зустрітися з високопоставленими керівниками України, в тому числі президентом Петром Порошенком, перед будь-якими офіційними зустрічами з керівництвом Росії, включаючи президента РФ Володимира Путіна», – наголосили у листі сенатори.

Зустріч з демократично обраними представниками України «спрямує потужний сигнал про те, що Сполучені Штати й надалі вважають пріоритетом наші відносини з давніми союзниками і зберігатимуть наші зобов’язання щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України в умовах триваючої агресії».

Свої підписи під листом президенту США поставили сенатори Роберт Менендес, Джон Маккейн, Роберт Кейсі-молодший, Джеймс Інхоф, Джин Шахін, Роберт Портман.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук