Андрій Садовий відвідав Миколаїв у межах програми з обміну досвідом Urban Talks

СуспільствоОльга Гринько, 28 серпня 20182090
Під час зустрічі міський голова Андрій Садовий презентував стратегію ідентичності Львова

У вівторок, 28 серпня, міський голова Львова Андрій Садовий та львівська делегація відвідали Миколаїв. Миколаїв став 15-м містом, де відбулася чергова дискусія у межах програми з обміну досвідом Urban Talks. Це захід, який спрямований на поглиблення товариського діалогу.

Під час зустрічі міський голова Андрій Садовий презентував стратегію ідентичності Львова.

«Я працюю міським головою 12 років, та за цей час не пригадую жодного разу, щоби керівники держави давали містам поради. Насправді ж, у світі — зовсім по-іншому. Там є спеціальні інституції, які допомагають містам. Тож, якщо ми маємо відповідний досвід, чому не можемо бути корисними для інших міст, ділитись із ними успішними практиками? Адже саме міста — це турбореактивні двигуни, які можуть вивести країну на новий рівень розвитку. Навіщо винаходити ровер, якщо багато речей вже зроблено добре, але можна зробити їх ще краще?», – зазначив Андрій Садовий під час зустрічі.

Усі фото прес-служби ЛМР

Міський голова Львова також поділився враженнями від Миколаєва та підкреслив його великий туристичний потенціал.

«Востаннє я був у Миколаєві 4 роки тому. І я вражений, наскільки сильно змінилось за цей час місто. Миколаїв має такий потенціал, що до нього інші міста скоро приїжджатимуть вчитися», — підкреслив мер Львова.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, дискусійний день продовжили виступами, присвяченими архітектурним принципам та написанню стратегій, екосистемам та спільній роботі з мешканцями над розвитком міст. Так, директор комунальної установи «Інститут міста» Олександр Кобзарев розповів про те, як написати правильну стратегію й ефективно її реалізувати. Темою міського планування, архітектурних принципів та найцікавіших проектів продовжив дискусію керівник управління архітектури ЛМР Юліан Чаплінський. За його словами, усі європейські міста вже давно зробили ставку на велорух. Львів, відповідно, працює у цьому ж напрямі. Заступник міського голови Андрій Москаленко поділився досвідом перетворення міста на бренд та розповів про розвиток туризму у Львові. А завершився дискусійний день у Миколаєві доповіддю заступниці директора ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександри Сладкової. Вона розповіла про те, як і для чого стимулювати мешканців долучатись до прийняття важливих рішень і реалізації міських проектів, а також презентувала найуспішніші громадські проекти, втілені в життя у Львові.

Як зазначив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, ініціативи Urban Talks — надважливі для українських міст, адже обмін досвідом — це основа розвитку.

«Ми всі знаємо, що найкоротший шлях із однієї точки до іншої — це, звичайно, пряма, — додає міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. — Ми звикли до цього, тож вимагаємо швидких рішень, хочемо швидких результатів. Але за необдуманого аналізу зазвичай виходить поганий результат. Саме собою стається тільки те, що руйнується, ламається чи псується. Водночас, потрібні неймовірні зусилля, аби це все змінити. Цитуючи Стіва Джобса: усі гарні ідеї вже давно скопійовані, а геніальні — вкрадені. Тож давайте копіювати один в одного, аби прискорити розвиток. Дякую Львову за ініціативу», – сказав Олександр Сєнкевич.

Нагадаємо, Urban Talks Львів & Миколаїв — це дискусійна платформа, спрямована на налагодження співпраці між українськими містами та обмін корисним досвідом. У програмі — доповіді про стратегії та екосистеми міст, архітектурні принципи та спільну роботу над розвитком із мешканцями. Миколаїв став 15-м містом у межах проекту. Раніше такі обміни досвідом відбулися в Рівному, Житомирі, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Івано-Франківську, Ужгороді, Краматорську, Слов’янську, Запоріжжі, Маріуполі, Нікополі, Дніпрі та Херсоні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук