Близько 500 пам’яток Львова матимуть детальний опис
У межах проекту "Волонтери - Львову" у місті протягом літа було проведено три міжнародні молодіжні волонтерські табори, участь у яких взяли добровольці з європейських країн. Про це сьогодні, 27 серпня, на прес-конференції повідомила координатор заходу Інга Воробйова.
Перший табір тривав з 13 до 19 липня, волонтери впорядковували історико-культурний заповідник - музей "Личаківський цвинтар". Із 20 до 26 липня ці ж молоді люди працювали у музеї народної архітектури на побуту "Шевченківський гай".
"Зараз триває ще третій літній табір, що проводиться спільно із Фондом "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова". Волонтери - студенти реставраційно-інженерних, архітектурних факультетів, факультету історії мистецтв - фіксують, в якому стані перебувають історико-архітектурні пам’ятки, що входять в спадщину ЮНЕСКО", - зазначила Інга Воробйова.
"Кожна група волонтерів мала на кожен об’єкт картки зі 156 пунктами, робила по 50-60 фотографій. Із зібраних матеріалів складемо і представимо каталог, за яким можна буде відстежувати зміни на пам’ятках архітектури. Для прикладу, на вул. Краківській, 18 - з 10 вікон на другому і третьому поверхах - залишилось лише два автентичних, руйнується карниз через замокання даху. Така паспортизація об’єкту є дуже важливою, адже у ній є детальний опис проблем і сучасного стану будинку чи пам’ятки. Часто ми не встигаємо стежити за динамікою змін кожного будинку: власники, які щось змінюють "передають" ці зміни наступному орендарю і той щось змінює, неможливо притягнути до відповідальності", - зазначив куратор БФ "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова" Андрій Салюк.
На цей час, за словами волонтерів, детальний опис стану мають близько 400 будинків у центральній частині міста, і за два дні вони планують "описати" ще 100 будинків.
З міського бюджету на цей проект виділено 5 тис. грн. Проект проходить також за допомоги фонду "Опен Юкрейн" та Фонду В.Пінчука