Блок Порошенка вдався до популізму перед початком місцевих виборів, – експерт

Суспільство25 травня 20152950

Внесений до Верховної Ради фракцією «Блок Петра Порошенка» законопроект про індексацію з 1 червня грошових доходів населення є популістським і покликаний підвищити рейтинг партії президента перед початком місцевих виборів.

Про це сказав політолог Віктор Небоженко, коментуючи законопроект №2937.

«За останній рік Україна пережила чимало економічних потрясінь: це і збільшення тарифів, і зростання цін на продукти, як наслідок – інфляції. Цілком логічно, що державі необхідно підтримати найнезахищені верстви населення і створити умови для соціальних виплат», – зазначив він.

«Але є одне велике «але». Справа в тім, що Україна зараз перебуває за міжнародними мірками в стані преддефолту, і ми не можемо дозволити собі одночасно заявити, що через фінансові труднощі не в змозі повернути борги іноземним кредиторам і одночасно збільшити виплати населенню. Захід нам не повірить: або у вас немає грошей, або ви займаєтесь популізмом», – сказав експерт.

На думку Небоженка, внесення до парламенту законопроекту, яким пропонується провести індексацію доходів громадян, зроблено з однією єдиною метою.

«Автори законопроекту чітко знають, що ініціатива не отримає більшості голосів, але на руках завжди буде тема для розповіді про те, як ми хотіли покращити життя народу, але нам не дозволили опоненти», – наголосив він.

«В результаті отримуємо чистий популізм, який нічим не відрізняється від аналогічних пропозицій Радикальної партії Ляшка або ще більш відвертого популізму Опозиційного блоку», – додав політолог.

«Але якщо ці двоє спочатку вибрали жорстку критику по відношенню до влади і голий популізм, то нинішню риторику БПП я можу пояснити виключно заграванням з основним електоратом, який повинен відповісти вдячністю – проголосувати на місцевих виборах за цей блок», – сказав він.

Крім того, коментуючи ухвалений нещодавно парламентом закон, який дозволяє уряду тимчасово не платити зовнішні борги приватним кредиторам, Віктор Небоженко сказав: «Так ми показуємо і Заходу, і нашим громадянам, наскільки складна економічна ситуація в країні, і те, що не можемо розкидатися грошима. Тільки Янукович примудрився за 3 роки позичити 40 млрд доларів», – сказав він.

«Проте в політичному плані ми бачимо, що як тільки в нашій країні виникають серйозні проблеми, БПП дистанціюється, ніби у всьому винен тільки уряд», – зазначив експерт.

Тому, за його словами, політичній силі президента потрібно вирішити: або всі ключові сили коаліції переживають тимчасові складнощі, або ж йдуть роздільно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук