БПП зареєстрував законопроект, який дозволяє Луценку стати генпрокурором

Кандидат на посаду генерального прокурора Юрій Луценко, який не має юридичної освіти

До Верховної Ради внесено законопроект, що розширює коло осіб, які можуть претендувати на посаду генерального прокурора України, зокрема, кандидатам не обов'язково мати юридичну освіту.

Ініціаторами проекту закону № 4469 від 19 квітня про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань є народні депутати України від фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Князевич і Сергій Алєксєєв.

Згідно з пояснювальною запискою, пропонується внести зміни до статті 40 закону про прокуратуру: «На посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту і стаж роботи в сфері права або досвід роботи в законодавчому та правоохоронному органі не менше п'яти років» ( в нинішній редакції – «має вищу юридичну освіту; має стаж роботи у сфері права не менше 10 років»).

До слова, 12 квітня в Верховну Раду був внесений законопроект, що розширює коло осіб, які можуть претендувати на посаду генпрокурора України, ініціатором якого виступив колишній на той момент представник президента України в парламенті, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Степан Кубів. Але 14 квітня на сайті парламенту з'явилося повідомлення, що цей проект був відкликаний.

18 квітня народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко повідомив, що до Верховної Ради буде внесений законопроект про зміни до закону про прокуратуру, яким змінять вимоги до кандидата на посаду генпрокурора, а також врегулюють питання генеральної інспекції Генпрокуратури. закон вноситься в зв'язку з наміром запропонувати Юрія Луценка на посаду генпрокурора.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук