Через брак сироватки у львівській лікарні помер хворий на ботулізм

Головні новини за 22.06Ірина Ващишин, 22 червня 2015, 19:42 3869 0

Медики не можуть спрогнозувати стан пацієнтів, хворих на ботулізм, яких госпіталізували до Львівської обласної інфекційної лікарні з Яворівського району після того, як вони куштували паштет домашньої консервації.

Як інформував ZAXID.NET, до лікарні потрапили двоє сестер та їхня матір, а також хлопець молодшої з дівчат. 23-річний чоловік помер уже в лікарні. Втім, його можна було б врятувати, якби йому одразу ввели сироватку проти ботулізму. Та вже рік, як її в Україні не виробляють, бо в Міністерстві охорони здоров`я вона чомусь не отримала реєстрації.

«У пацієнта клініка ботулізму була яскраво виражена: тобто клінічні порушення зору, ковтання, йому ставили зонд, промивали шлунок. Але в принципі через відсутність сироватки, бачите, яка печальна історія сталась з ним. Тобто перша допомога – це є в 24 години введення протиботуліністичної сироватки. Взагалі, якщо не вводити сироватки, смертність від ботулізму – 80%», – розповіла в.о. завідувача відділення обласної інфекційної лікарні Ірина Пестушко.

18-річна подруга померлого хлопця – зараз в реанімації. Її старша сестра та мама – під крапельницями. Без введення сироватки у хворих на ботулізм може статись зупинка дихання.

«Ми лікуємо їх зараз симптоматично, проводимо дезінтоксикаційну терапію і сподіваємось, що вона буде ефективна. Зараз їхній стан трошечки погіршився, бо наросли все-таки симптоми порушення ковтання, порушення зору. Поки що дихання в них нормальне, самостійне», – повідомив лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін.

Причина ботулізму – здебільшого домашні консерви. Найчастіше – м`ясні продукти та гриби, рідше – інші овочі чи навіть фрукти. Токсин розвивається в піддутих банках, які закрутили з порушенням технологій.

«Виникає бомбаж банок і в тих бомбажних банках живе ботулістичний токсин. І цей випадок із сім`єю з Яворівщини – приклад такого: їли домашній паштет закручений, я так зрозуміла печінковий. Хоча вони казали, що цей паштет не був якісний. Але вживали, робили якісь канапки, бутерброди. Самі їли і дітей годували», – констатувала Ірина Пестушко.

Піддутих консервів лікарі радять навіть не куштувати, бо токсин ботулізму може потрапити в організм, навіть якщо взяти продукт до рота й одразу виплюнути.

Що ж до сім`ї з Яворівського району – жодних прогнозів через брак протиботуліністичної сироватки медики не дають.

Навіть після успішного лікування наслідки хвороби – запаморочення голови, втрату рівноваги, захитування – вони можуть відчувати до півроку і довше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук