Львів`ян просять бути уважними у зв’язку з можливими диверсіями. Якщо помітили підозрілих осіб чи предмети, потрібно повідомляти за номером міліції 102, Центру безпеки міста (032) 297-55-51 (52) чи на Гарячу лінію міста 15-80.
«У місті є й управління муніципальної дружини і ЛКП «Муніципальна дружина», які також сьогодні опрацьовують питання підвищення рівня безпеки в місті, проводять ті чи інші превентивні заходи. Окремо є стратегія роботи, яка передбачає встановлення відеоспостереження в місті, громадські патрулі, професійні патрулі Муніципальної дружини, патрулі, які будуть на автомобілях», – розповів радник міського голови Андрій Шевців, передає прес-служба ЛМР.
Напередодні на сесії було винесено питання про додаткові кошти на безпеку, і депутатський корпус виділив 2 млн грн. Є додаткова необхідність в коштах, тому що сьогодні засоби і заходи безпеки коштують дорого. Але питання пріоритетне, тому будуть скеровані додаткові ресурси.
Окрім того, львів’яни можуть телефонувати на лінію Центру безпеки міста, зголошуватись до патрулювання міста.
Після вівторковго неспокою у місті правоохоронці перейшли на посилений режим роботи. Спецзавдання отримали й міліцейські патрулі: окрім вулиць оглядають ще й під’їзди, підвали та горища.
«Особливу увагу треба звертати на смітники, на коробки, які помітили поблизу. І у випадку, якщо щось підозріле чи люди звертаються до нас, обов’язково викликати експертну службу. Якщо, наприклад, помітили якийсь предмет підозрілий — не підходьте і зразу не піднімайте руками. В екстрених випадках, якщо сильно так цікавить, якусь паличку взяти і пробувати відштовхнути. Якщо нічо не підозріло, тоді вже можна оглядати», — розповідає інспектор патрульної служби Юліан Шерстило.
У супермаркетах, також посилили безпеку. Відтепер частіше перевіряють камери зберігання. А охорона працює за щільним графіком.
«Увага наших працівників охорони більше приділена не так покупцям, а потенційно небезпечним місцям», — каже керівник відділу безпеки супермаркета Андрій Запотічний.
Вокзал до надзвичайних випадків також готовий. Його вже не раз начебто «заміновували». Що роблять пасажири на пероні, у залах очікування та біля вокзалу, чергові бачать на двох екранах. За усіма пасажирами стежать сімдесят камер. Майже щодня на вокзалі знаходять залишені сумки.
«Наш працівник мив підлогу машиною. Вони йому заважали, запитали господаря — нема, закликали міліцію прозондували ну і згідно правил перевезення речі переносяться до чергового вокзалу, складається акт і тоді вони вже йдуть на зберігання. Але поки їх сюди донесли знайшовся пасажир», — повідомив начальник технічного відділу вокзалу станції «Львів» Андрій Шавула.
Нагадаємо, після вибухів біля двох дільничних пунктів міліції у Львові 14 липня міський голова Андрій Садовий запевнив, що в місті посилять заходи безпеки. Окрім того, всіх мешканців області закликали організувати патрулювання своїх населених пунктів у зв`язку із загрозою дестабілізації ситуації.