В Україні прогнозують подорожчання хліба на 30%

Через посуху і дощі якість українського зерна упала

Українські хлібопекарі прогнозують дефіцит якісного зерна для виробництва борошна. Якість українського зерна через червневу засуху і липневі дощі досить низька і не відповідає заявленим стандартам, пише «ЛІГАБізнесІнформ».

За словами президента Асоціації фермерів і приватних землевласників Івана Томича, в деяких регіонах сильні дощі, які пройшли недавно, заважають збору врожаю.

«У деяких областях дощило цілий місяць, понад 30 днів ніхто не виходив в поле. Це більше, ніж період жнив», – зазначив він.

Томич наголосив, що надмірна вологість в результаті дощів призводить до масових захворювань, проростання, гниття та інших шкідливих чинників, які зменшують валове виробництво і якість зерна.

«У вологому зерні активно розвиваються грибкові мікроорганізми, виділяються мікотоксини, і зерно стає непридатним навіть для корму тварин», – пояснив Петро Лахай, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу.

У той же час голова правління ПАТ «Київхліб» Володимир Череда стверджує, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від врожаю.

«Наприклад, в 2016 та 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют», – пояснив він.

Таким чином, ситуація, що склалася, призведе до того, що ціни на хліб таки зростуть.

«Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає протягом року до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто очікувати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%», – стверджує Іван Томич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук