Через ЖЕКи мукачівці не знають, що в них у неділю вибиратимуть мера
Агітаційна робота усіх без винятку виборчих штабів кандидатів на посаду міського голови Мукачевого зазнала невдачі через місцеві ЖРЕПи. Працівники згаданих комунальних господарств зривають агітаційні листівки претендентів. Через це, а також те, що майбутній мер керуватиме усього 2 роки, політичні сили не зацікавлені витрачати гроші на агітацію. Як результат, велика кількість населення взагалі не знає про дату голосування. Про перебіг виборчої кампанії говорили в Мукачевому під час круглого столу, організованого ГО "Фундація Регіональних Ініціатив", - повідомила ZAXID.NET 27 листопада прес-секретар ВМГО ФРІ Мар’яна Савицька.
На захист комунальників став учасник круглого столу заступник мера М.Лабош: ”Коли агітпродукція ліпиться будь-де, це дратує їх, і вони виконують свої робочі обов’язки, зриваючи плакати”. ТВК визначила місця, дозволені для розміщення агітації. Однак, як зазначили учасники передвиборчої кампанії, вони абсолютно не пристосовані для цього. Зокрема, в районі Росвигово, кількість мешканців якого перевищує 20 тисяч, практично немає місць для розміщення агітматеріалів.
Присутні під час круглого столу представники влади пообіцяли виправити ситуацію за умови, що працівники виборчих штабів 28 листопада, в останній день агітації, приберуть місто від плакатів та листівок. Та наразі такої роботи не проводиться.
Зі слів модератора круглого столу керівника Львівського обласного відділення Комітету Виборців України Романа Кошового, на відміну від 2004 року, вибори в Мукачеві майже не нагадують про себе. Пояснюється це короткостроковістю перебування майбутнього мера міста на посаді.
Організатором круглого столу виступила Мукачівська МГО „Фундація Регіональних Ініціатив” за підтримки Національного Демократичного Інституту міжнародних відносин США. На запрошення фундаторів відгукнулося семеро з десяти зареєстрованих кандидатів на посаду голови. (27 листопада свою кандидатуру зняв В. Гоменюк).
Вибори мукачівського міського голови відбудуться 30 листопада. Очікується приїзд міжнародних спостерігачів, представників ЗМІ. Також в місті працюватимуть дві мобільні групи, які фіксуватимуть порушення виборчого законодавства. Діятиме „гаряча лінія” за номером телефону 50 501, на яку зможе зателефонувати будь-хто і розповісти про порушення та незалежний прес-центр, що передаватиме в мас-медіа повідомлення про зафіксовані на дільницях порушення.