Чотири причини Путіна

Росія стягує нові сили в Донбас і збирається розв'язати нову бійню. Відразу скажу: панікувати сенсу немає. Всі на місцях і готові. Не перший раз

БлогиПетро Шуклінов , 8 квітня 2015 179
Петро Шуклінов
журналіст

Інші блоги автора

По-перше, ескалація дозволить тиснути на Київ. Росія намагається змусити Україну реформувати Конституцію так, щоб жодне питання не вирішувалося без урахування думки 4 відсотків окупованих Росією територій. Конституційна комісія в ці дні якраз займається майбутнім Основним законом. У зв'язку з цим глава МЗС РФ Сергій Лавров зажадав від українців відмовитися від єдиної країни і розчленувати Україну шляхом федералізації (пішов він на хрін, звичайно). Крім того, Москва вимагає дати особливий статус окупованих територій, у тому числі право впливати на зовнішньополітичні рішення. Російський режим бажає заштовхати окупований Донбас назад в Україну з правом блокувати інтеграцію країни на Захід.

По-друге, наступ дозволить Москві перемолоти ще кілька тисяч мародерів і вбивць (місцевих і росіян) - за прикладом того, як це було зроблено в Дебальцевому, коли приїжджих і місцевих бандитів кидали в бій першими. Причина усунення цього контингенту бойовиків проста: регулярні частини можна повернути додому за наказом, а банди бойовиків з насиджених місць по команді не підуть і контролювати їх неможливо. Якщо не зайняти цей прошарок справою - терор проти місцевого населення і грабежі погіршать становище Москви. Сутички між угрупуванням терористів ЛНР і "козаками" - підтвердження складнощів, число яких зростатиме.

По-третє, Росія може використовувати наступ проти України з метою тиску на ЄС і США. Після успіху Вашингтона в іранському питанні, Москва опинилася в надзвичайно вразливому становищі. Через кілька місяців ціни на нафту можуть обвалитися ще нижче, що доб'є російську економіку. Дестабілізація на Близькому сході, зокрема в Ємені - в чому не без підстав бачать вплив РФ - навряд чи зможе в довгостроковій перспективі перешкодити падінню цін. В таких умовах шанс путінської Росії триматися на плаву в тому, щоб загрожувати Європі тотальною війною в самому її серці. Поки Росія стрибає і біситься - на неї звертають увагу.

Четверта причина носить символічний характер. 9 травня в Росії відзначатимуть День перемоги. Цього року провідні політики світу і глави європейських держав до Росії демонстративно не поїдуть. Ніхто з європейців - за винятком двох-трьох прокремлівських президентів - не бажають стояти поруч з агресором, що розв'язав війну в центрі Європи і анексував Крим. І тому Володимиру Путіну до цього дня необхідна будь-яка перемога для внутрішнього споживача - аби прикрити очевидну ганьбу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук