Deloitte Ukraine окреслив у Львові ключові проблеми підтовки до Євро-2012
На міжнародній конференції "Залучення інвестицій як передумова підготовки до Євро-2012" у рамках 7 Львівського міжнародного інвестиційного форуму "Україно, вперед!" партнер департаменту податково-юридичних послуг Deloitte Ukraine Андрій Серветник поділився досвідом, набутим компанією у співпраці з оргкомітетами з підготовки чемпіонатів з футболу та Олімпійських ігор в різних країнах світу.
У свої доповіді "Критичні чинники успішного проведення Євро-2012" він окреслив найважливіші питання, яким потрібно приділити особливу увагу у підготовці Євро-2012. "Ми систематизували свій досвід, і я можу говорити про характерні ризики", - зазначив А. Серветник.
Він вказав, що окрім побудови необхідних об’єктів для чемпіонату, потрібно наперед подумати про їх використання після заходу, можливо, майбутнє перепрофілювання. "Можу сказати, що зараз Португалія відчуває проблеми із використанням об’єктів після чемпіонату", - зазначив Серветник. Доповідач звернув увагу на те, що захід дає як прямі, так і непрямі вигоди. "Прямі прибутки надходять від продажу квитків, ліцензій, трансляцій, відбувається ріст місцевих податків. Непрямі вигоди - це сплеск туризму й інвестицій. І ці речі потрібно обов’язково якісно прорахувати і спрогнозувати", - порадив Серветник.
Оргкомітетові також слід добре продумати логістику транспортних потоків, забезпечення харчуванням, вивіз сміття. "Це моменти, які можуть суттєво підпсувати захід", - сказав Серветник.
Крім цього, за словами доповідача, не може бути помилок, у забезпеченні комунікаціями та в організації системи безпеки. "Сьогодні преса погано відгукується про стан безпеки в ПАР, де має бути чемпіонат 2012 року, й прямо заявляє, що якщо криміногенна ситуація в країні не покращиться, то захід можуть перенести", - поінформував Серветник.
"Якщо усе це взяти до уваги, ми переконані, можна скласти добрий план", - резюмував А. Серветник. У його виконанні слід виділити чіткі етапи. "Сьогодні є перший етап, коли відбуваються дискусії, вироблення першого плану, першої концепції. Думаю, що проведення чемпіонату Австрією та Швейцарією у 2008 році буде найсвіжішим прикладом для України і Польщі, і можливістю внести останні корегування у концепцію заходу та план дій, - заявив представник Deloitte Ukraine. - Після цього потрібно активно діяти". За його словами, досвід інших країн показує, що виконання усіх робіт слід завершити за рік - півроку до початку заходу. "Цей час слід зарезервувати на тестування і усунення у разі виявлення недоліків у роботі всіх систем", - додав він.
Компанія Deloitte & Touche входить у п’ятірку найбільших консалтингових та аудиторських компаній світу. Послугами компанії останнім часом скористалися оргкомітети з підготовки чемпіонатів з футболу Німеччини, ПАР, Японії, Південної Кореї.
Спеціалісти компанії проводили внутрішній аудит та вироблення рекомендації для оргкомітетів Олімпійських Ігор у Сіднеї та Солт Лейк Сіті.
Серед клієнтів компанії - УЄФА, керівництво Британської прем'єр-ліги.
Компанія надавала консультації щодо доцільності спорудження стадіону "Ноу Камп" в Іспанії, "Стадіо де ля Альпі" в Італії, "Олімпія Кос" у Греції.