Депутати ВРУ підтримали створення єдиного реєстру педофілів

Доступ реєстру матимуть доступ правоохоронці та працівники навчальних закладів

СуспільствоАндрій Стець, 19 грудня 20191430

Верховна Рада України на своєму засіданні у четвер, 19 грудня, проголосувала за введення реєстру педофілів, доступ до якого матимуть правоохоронці та співробітники навчальних закладів. За законопроект віддали голоси 325 народних депутатів, йдеться на сайті парламенту.

Документ запроваджує єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх, і посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканності.

Отримати інформацію про те, чи є певна особа внесеною до цього реєстру, зможуть керівники дошкільних, середніх, позашкільних установ, а також заклади охорони здоров'я та інші, які зобов'язані здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати їм послуги медичного, навчального та соціального змісту, під час приймання людини на роботу, а також керівники органів влади, місцевого самоврядування та особи, які хочуть перевірити свою наявність у ньому.

Всі особи з цього реєстру будуть зобов'язані повідомляти правоохоронцям про зміну місця проживання або роботи.

Крім цього, законопроект передбачає ввести покарання за зґвалтування неповнолітньої особи, незалежно від згоди, на 10-15 років позбавлення волі. Пункти про добровільну хімічну кастрацію з документа вилучили.

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості».

Відповідні дані містяться у картці закону на сайті парламенту. Зазначається, що сьогодні, 4 вересня, закон було ветовано повернуто з пропозиціями президента.

«Готується на розгляд з вето президента», – йдеться у графі щодо стану проходження розгляду закону.

Нагадаємо, що законопроект №6449 про реєстр і хімічну кастрацію педофілів Рада прийняла 11 липня. У пояснювальній записці до законопроекту, «пропонується посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Так, статтею 152 запропоновано посилити покарання із застосуванням примусової хімічної кастрації».

Пізніше низка правозахисних організацій розкритикувала законопроект і звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням ветувати його.

Правозахисники наголошували, що на сьогодні офіційна класифікація хвороб визначає педофілію як сексуальний потяг до дітей, неповнолітніх і судячи з нового закону, злочинцями автоматично стають всі люди з педофілією. Хоча насправді не кожен педофіл вчиняв злочини на сексуальному підґрунті. Правозахисники і психіатри також вбачали небезпеку в створенні відкритого реєстру людей із педофілією. За їх словами, це може вплинути на соціальну ситуацію: відкритий реєстр може породжувати в людях бажання вчинити самосуд.

4 вересня президент Володимир Зеленський наклав вето на закон №6449 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітнього або неповнолітньої особи, яка не досягла статевої зрілості».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук