Держдеп США засудив Росію за порушення прав людини в Криму та підтримку бойовиків на Сході

СвітКатерина Чурилова, 4 березня 20173580
Державний департамент США оприлюднив щорічний звіт про стан з правами людини в світі

Державний департамент США оприлюднив щорічний звіт про стан з правами людини в світі. У розділі, присвяченому Україні, найбільші порушення прав людини відбулися у зв'язку з конфліктом на Донбасі та окупацією Криму, повідомляє LB.ua.

«Підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі здійснювали викрадення, тортури і незаконне ув’язнення, використовували дітей як солдатів, придушували незгоду і накладали обмеження на гуманітарну допомогу», – йдеться у звіті.

Повідомляється і про зловживання з боку українських урядових сил, але значно менше.

Окупованому Криму присвячений окремий підрозділ української частини звіту. Там, зокрема, йдеться про те, що суттєві порушення прав людини на півострові безпосередньо пов’язані з російською окупацією.

«Російські силовики влаштували широку кампанію залякування з метою придушити незгоду і опір окупації – викрадення, зникнення, фізичні зловживання, політичні переслідування, постійні допити... Окупаційна влада позбавила членів певних груп, насамперед українців і кримських татар за національністю, основних громадянських свобод, включаючи право на демонстрацію свого громадянства і національності, вони відчувають систематичну дискримінацію», – йдеться у кримській частині звіту.

Зокрема, у документі зазначено, що в Україні є проблеми з судовою системою, яка порушує права людини.

«Влада здебільшого не вживала належних заходів для переслідування і покарання більшості чиновників, які здійснювали зловживання, що створило атмосферу безкарності», - зазначили в Держдепі.

Також у звіті згадано, що міжнародні правозахисні організації та ООН побачили «значні недоліки» у розслідуванні порушень прав людини, здійснених урядовими силовими структурами.

Державний департамент США оприлюднює такий звіт з оглядом стану прав людини у всьому світі щорічно. З майже 200 країн, оглянутих у першому за нового державного секретаря Рекса Тіллерсона звіті, Росії адресовані одні з найрізкіших оцінок, що різко контрастує з переважно примирною риторикою щодо Москви президента США Дональда Трампа і його відходу від публічних заяв про права людини в Росії чи де-небудь у світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук