ДПА хоче скороти 10 із 14 місцевих податків
Державна податкова адміністрація України розробила пакет антикризових законопроектів, спрямованих на підтримку підприємців, й подала їх на розгляд уряду. Зокрема, ДПА пропонує скороти 10 з 14 місцевих податків, як малоефективні. Разом з тим, пропонується ввести місцевий податок на нерухомість. Щодо загальнодержавних податків, то пропонується на період виходу з кризи дещо знизити їх ставки, зокрема податку на додану вартість. Про це сьогодні, 12 грудня, під час прес-конференції повідомив перший заступник голови ДПА України Олександр Буханевич.
О.Буханевич прокоментував: "Податок на нерухомість пропонується формувати не від вартості нерухомості, а від кількості квадратних метрів. Він може стосуватися тих, у кого більше 100 кв м житлової площі, більше 200 кв м присадибної ділянки і понад 200 кв м нежитлової площі. Цього достатньо, щоб його не платив середній клас".
Також, за словами О.Буханевича, ДПА подало пропозиції щодо спрощення системи реєстрації підприємців та їх ліквідації.
Своєю чергою, Асоціація платників податків України домоглася розгляду у Верховній Раді законопроекту про збереження і удосконалення спрощеної системи оподаткування. Як поінформував перший віце-президент асоціації Василь Матійчик, "500 тис. грн, що є граничною сумою доходу, яку можна оподатковувати за спрощеною системою, на сьогодні уже є не стимулом, а гальмом розвитку підприємництва. Тому ми пропонуємо про індексувати цю суму на коефіцієнт інфляції за 10 років, відколи вона була запроваджена", - поінформував він.
Голова ДПА у Львівській області Костянтин Зінкевич натомість заявив, що на преференції заслуговують добропорядні платники податків, а ті, хто буде намагатися їх мінімізувати, - на посилену увагу податківців. "Бюджет - це основний закон держави, області. Якщо з бюджету гроші на дитячий будинок не поступлять, їх більше нема звідки взяти. Навіть дуже часті подарунки для таких закладів не можуть вирішити системної проблеми. Держава повинна про цю проблему потурбуватися. Держава повинна отримати те, що їй належить. І тут м’якості не може бути, пробачте, - заявив К.Зінкевич і додав: У нас серйозна аналітична служба. Ми в змозі сьогодні проаналізувати практично кожне підприємство. Цифри говорять багато. І завдання як раз в тому, щоб на рівні аналітичної роботи, на рівні роботи з документами побачити підприємство, яке незаконно мінімізує податки, віднайти схему, по якій йдуть кошти. Це дає зменшення перевірок, можливість не заважати працювати добросовісному підприємцю".