Дві закарпатські радіожурналістки здобули "Золотий едельвейс" фестивалю "Мій рідний край"
Радіожурналістки Закарпатської державної телерадіокомпанії "Тиса-1" Таїсія Грись та Вікторія Петішко здобули гран-прі "Золотий едельвейс" міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край", який завершився в Закарпатті 21 вересня, - про це повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді.
Головний приз виборола передача Таїсії Грись та Вікторії Петішко "Ярослава та Ласло" (звукорежисер Петро Біреш) про життя угорців в Україні й українців в Угорщині. У номінації телепрограм перемогла передача про історію біженців Косова журналістки угорського каналу "Дуна-ТВ" Каталін Баршонь.
"Основна ідея, яку ми прагнули донести до свого слухача, - що кордонів насправді немає, що рубіж, який пролягає між Україною й Угорщиною, не зачіпає сердець людей", - повідомила Таїсія Грись. Торік на фестивалі її робота отримала бронзу. Самій Таїсії Грись сподобалась передача колеги з Луцька Вікторії Онищенко (яка перемогла в номінації "Кращий радіоведучий") про росіян в Україні.
Участь у фестивалі, що проходив уже вдесяте, взяли представники електронних ЗМІ 11-ти країн Східної та Центральної Європи (Румунії, Словаччини, Угорщини, Сербії, Польщі, Німеччини, Австрії, Литви, Білорусі, Молдови, Македонії), всі державні телерадіокомпанії України, а також телерадіоорганізації недержавної форми власності. На конкурс було представлено понад 70 телепрограм та 40 радіосюжетів.
Цьогоріч вперше за історію проведення медіа-форуму українська делегація мала змогу ознайомитись з роботою національних редакцій в Словаччині, Угорщині та Румунії. Протягом чотирьох днів українські журналісти відвідали студії Словацького телебачення у м. Кошице, MTV та Угорського радіо в Будапешті та регіонального радіо і телебачення Клуж-Напока (м. Клуж-Напока, Румунія).
Представлені на фестиваль телевізійні і радіопрограми відтворюють історію та сьогодення національних спільнот, які компактно мешкають на території країн - учасниць фестивалю, спрямовані на відродження їх духовних та культурних надбань, пошук шляхів вирішення спільних проблем.