Гаазький суд оприлюднив повний текст позову України проти Росії

Гаазький суд оприлюднив повний текст позову України проти Росії
фото AFP
Документ містить 45 сторінок тексту і оприлюднений на сайті суду

Міжнародний суд ООН оприлюднив позов України проти Росії, поданий 16 січня. Документ на 45 сторінках з'явився на веб-сайті суду.

Як зазначається, 16 січня 2017 року Україна ініціювала справу проти Російської Федерації в Міжнародному суді ООН, розташованому у Гаазі, за обвинуваченнями у порушенні Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму від 9 грудня 1999 року та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 21 грудня 1965 року.

Разом із позовом Україна подала запит про запровадження тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.

Як повідомили в МЗС, Україна у позові стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України. Крім того, Україна у позові стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.

Нагадаємо, 16 січня президент Петро Порошенко доручив МЗС передати позов проти Росії до Міжнародного суду ООН в Гаазі. Того ж дня посол України у Нідерландах Олександр Горін передав до Міжнародного суду ООН два документи - власне позов, а також запит на проведення тимчасових заходів для термінового припинення погіршення ситуації та порушення прав. Коментуючи позов, міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що під час незаконної агресії в Україні, Російська Федерація знехтувала основоположними правами людини, якими наділений кожен громадянин України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук