«Газпром» знайшов прямий важіль впливу на Федеріку Могеріні

СвітРоман Ганкевич, 8 листопада 201413080

Речниця Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Кетрін Рей одружена з лобістом «Газпрому».

Про це в суботу, 8 листопада, повідомляє RFE/RL.

Як повідомляється, чоловік Рей - Томас Баррос-Тастетс є партнером у брюссельській PR-компанії, яка лобіює інтереси російського газового монополіста.

Зазначається, що Кетрін Рей одружилася з Баррос-Тастетсом ще 19 жовтня 2013 року у Франції.

Баррос-Тастетс є партнером у брюссельській філії компанії G+, яка займається питаннями лобіювання інтересів.

Його онлайн біографія стверджує, що він «допомагає координувати європейську частину всесвітнього консорціуму, який надає консультації з комунікацій та зв'язків з громадськістю великій міжнародній енергетичній компанії».

Хоча «велика міжнародна енергетична компанія» не називається, ім’я Баррос-Тастетса часто згадується у ЗМІ як «консультант «Газпрому» у сфері європейських комунікацій».

В офіційній заяві про призначення чоловіка Кетрін Рей партнером G+ зазначено, що він  є «радником «Газпрому» у відносинах з антимонопольними органами ЄС».

Окрім того, 29 жовтня під час тристоронніх газових переговорів у Брюсселі Баррос-Tастетс був помічений в компанії міністра енергетики РФ Олександра Новака в Брюсселі.

Речник президента Єврокомісії Маргарітіс Шінас зазначив у коментарях виданню, що Рей поінформувала ЄС про професійну діяльність чоловіка, в тому числі про його роботу з «Газпромом».

Він додав, що Могеріні «була залучена до процесу обрання Рей, але не висувала її».

Окрім того, за словами Шінаса, Рей опікується питаннями відносин з Африкою, Латинською Америкою та країнами Перської затоки, в той час як за європейські країни відповідає інша речниця – Майя Коцьянчич.

«Тому ми не вважаємо, що існує потенційний конфлікт інтересів щодо обов'язків які Рей виконує у комісії», - зазначив Маргарітіс Шінас.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук