Горбачов закликав Путіна зменшити надмірний вплив на владу в Росії

СвітРоман Ганкевич, 28 травня 20158420
Михайло Горбачов закликав Путіна стати розсудливішим

Для виходу країни з політичної та економічної кризи російський уряд має відродити демократичні інститути і відмовитися від надмірної централізації влади.

Про це йдеться в доповіді «Цінності перебудови в контексті сучасної Росії», що його підготували фонд Горбачова та Комітет громадських ініціатив до 30-річчя початку демократичних реформ в СРСР, пише російський «Интерфакс».

Автори документу вважають, що Росії необхідно відмовитися від конфронтації з Заходом.

На їхню думку, після проведення в країні у 90-х роках реформ, у баченні простих громадян інститути демократії були дискредитовані і сформувалася «однобока і неконкурентоспроможна сировинна модель, що стримує розвиток економіки». Також у Росії вибудувалася «вертикаль влади з надцентралізацією державних ресурсів та управлінських повноважень», а політична конкуренція в країні була «практично ліквідована». Усі найбільші ЗМІ перейшли під державний контроль.

На думку авторів доповіді, Росія і Захід підійшли до небезпечної межі протистояння, наблизивши тим самим небезпеку нової «холодної війни» і ескалації міжнародних конфліктів.

Результатом такої політики стане ніщо інше, як хронічне відставання Росії, вважають автори документа і закликають російську владу до нового етапу глибоких демократичних реформ.

Як повідомлялося, у листопаді минулого на презентації своєї нової книжки «Після Кремля» року екс-лідер СРСР Михайло Горбачов заявив, що президент Росії Володимир Путін «захворів тією ж хворобою», якою колись хворів і він, – надмірною самовпевненістю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук