Грецький парламент ратифікував угоду про зміну назви Македонії

В обмін на перейменування влада Греції пообіцяла, що не буде блокувати спроби Македонії приєднатися до НАТО і Євросоюзу

СвітЮрій Братюк, 25 січня1660

У п'ятницю, 25 січня, грецький парламент ратифікував історичну двосторонню угоду про зміну назви держави Македонія на Північну Македонію.

Рішення підтримали всього 153 члени парламенту із 300. За повідомленням ВВС, гoлосування супроводжувалося масовими демонстраціями поблизу будівлі парламенту - в обох країнах угода має численних супротивників, які звинувачують уряди своїх країн у надто великих поступках іншій стороні.

Угода була підписана лідерами двох країн 17 червня 2018 року. За її умовами Македонія отримає нову назву «Республіка Північна Македонія». В обмін на перейменування влада Греції пообіцяла, що не буде блокувати спроби Македонії приєднатися до НАТО і Євросоюзу. 11 січня її ратифікував парламент Македонії.

Від самого розпаду колишньої Югославії і виникнення незалежної Македонії в 1991 році Греція виступає проти цієї назви сусідньої країни, твердячи, що ця назва становить до неї територіальну претензію. Цю ж назву має традиційний регіон на півночі Греції і офіційні Афіни оцінили цю назву закликом для населення Грецької Македонії від'єднатися від Греції і стати частиною Республіки Македонія. Практично всі країни світу тоді визнали незалежність Республіки Македонія, крім Греції. Також грецька сторона неодноразвово заявляла, що блокуватиме вступ Македонії до НАТО і Європейського союзу, доки там не змінять назви своєї держави.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук