Ілон Маск заявив, що не буде допомагати Трампу, якщо США вийде з угоди по клімату
До теми
Американський бізнесмен, засновник SpaceX і Tesla Motors Ілон Маск пообіцяв припинити допомагати в роботі експертних рад з питань бізнесу та економіки при Білому домі, якщо президент США Дональд Трамп прийме рішення про вихід країни з Паризької угоди по клімату. Про це він написав на своєму Twitter у середу, 31 травня.
Маск написав, що він «зробив все, що міг», щоб донести до президента пораду не виводити США з угоди. Один з користувачів соцмережі запитав у нього, що він буде робити в тому випадку, якщо Трамп прийме протилежне рішення. Маск відповів, що у нього «не буде іншого виходу», крім як залишити експертні поради.
28 травня ЗМІ повідомили, що Трамп прийняв рішення вивести США з Паризької угоди по клімату. Днем раніше глава держави написав у своєму Twitter, що прийме остаточне рішення наступного тижня. Вихід США з числа учасників угоди по клімату, що зобов'язує скоротити або стабілізувати викиди парникових газів, був однією з передвиборних обіцянок Трампа. 10 листопада 2016 року він заявив, що «зміни клімату є далеко не самим нагальним питанням національної безпеки. Це тріумф екстремізму над розумом, і Конгрес повинен зупинити це. Ми відкидаємо програми і Кіотського протоколу, і Паризької угоди, які представляють собою тільки особисті зобов'язання тих, хто їх підписував».
На думку 45-го президента США, цей документ не вигідний Америці, оскільки світовий лідер за викидами - Китай - не виконує передбачених документом зобов'язань.
Між тим раніше, 24 лютого, ЗМІ повідомили про те, що Трамп відмовився від ідеї вивести країну з Паризької угоди по клімату, яку неодноразово озвучував під час передвиборної кампанії. Це рішення було прийнято під впливом його дочки Іванки та зятя Джареда Кушнера. 28 березня Трамп підписав указ про скасування прийнятих своїм попередником Бараком Обамою заходів по боротьбі зі зміною клімату. Трамп висловив думку, що рішення Обами завдає шкоди енергетиці США і тим, хто працює в цій сфері. Перед підписанням він заявив про початок «нової ери американської енергетики».