Інститут релігії і суспільства УКУ має 10 років і нового керівника, вперше - жінку
Інститут релігії і суспільства Українського католицького університету відзначив своє 10-річчя та отримав нового директора, - повідомили ZAXID.NET в Департаменті інформації УГКЦ.
Святкова літургія з нагоди десятиліття Інституту релігії і суспільства відбулася 3 жовтня в Українському католицькому університеті у Львові. Отець-ректор УКУ д-р Борис Ґудзяк після літургії, вітаючи керівника інституту Мирослава Мариновича та співробітників інституту, оголосив також ім'я нового директора цієї інституції. Він, зокрема, зазначив: "Сьогодні ми молимося з Інститутом релігії і суспільства з нагоди його 10-річчя. Ми вдячні усім, хто його творив, творить і буде творити, особливо його засновнику Мирославу Мариновичу. Також хочу оголосити нового директора інституту, першу жінку в Україні, яка захистила докторат з церковного права, Лесю Коваленко".
При цьому ректор УКУ зазначив, що Мирослав Маринович відтепер є президентом інституту. Отець Борис підкреслив ще і те, що Мирослав Маринович сам обрав свого наступника. За словами ректора, це надзвичайно важливо — "вміти і мати кому передати свою працю та ідеї". Мирослав Маринович так підсумував діяльність інституту: "Цей інститут виростав з маленького зернятка і став впливовою інституцією не лише в діяльності УКУ, а й у релігійно-суспільному житті України".
Новий директор інституту окреслила кредо подальшого розвитку цієї установи: "Кредо - свобода і відповідальність. Свобода від найвужчого до найширшого значення цього слова. Це свобода пошуку того, що є актуальним на цей час у суспільстві та релігії. Це відкритість вибору будь-яких тем, що хвилюють сучасне суспільство. Відповідальність полягає у тому, щоб довести до кінця задумане і почате. І в релігії, і в суспільстві сьогодні існує потреба моменту свободи та моменту відповідальності".
За словами д-ра Лесі Коваленко, Інститут релігії і суспільства був і залишається посередником між суспільством і його релігійним, духовним виміром. Ця інституція і надалі виконуватиме цю місію, однак зараз існує потреба у творчому підході до цього питання. "Інститут повинен бути не просто посередником, а прислухатися до того, що сьогодні потрібно суспільству і релігії. Ця установа має багато можливостей, які потрібно розвивати", - підкреслила Леся Коваленко.
Інститут релігії і суспільства продовжуватиме працю над такими темами: суспільне вчення Церкви; релігійна свобода; міжрелігійний діалог. Для більш глибокого обговорення цих питань, а також з метою визначення найбільш актуальних моментів у цих сферах на урочистості запросили відомих фахівців у галузі релігійної свободи та міжрелігійних стосунків - Людмилу Филипович, професора, доктора філософських наук, завідувачку Відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАНу, виконавчого директора Центру релігійної інформації та свободи Української асоціації релігієзнавців; Олександра Зайця, директора Інституту релігійної свободи; Максима Васіна, магістра права, експерта Інституту релігійної свободи; Павла Ямчука, доктора філософії Одеського національного університету ім. І. Мечнікова.
Програма ювілейних святкувань включає не лише доповіді з вищезазначених тем, але й роботу у групах, де обговорюватимуться перспективи та завдання Інституту релігії та суспільства на майбутнє.