Із львівськими підприємцями обговорять пропоновані зміни до закону про бізнес
Один з авторів нового законопроекту про розвиток малого і середнього бізнесу Сергій Кіраль у п’ятницю, 20 лютого, зустрінеться з підприємцями та мешканцями Львова, аби обговорити пропозиції до бізнесового законодавства. Зустріч відбудеться на площі Міцкевича, 6/7 в офісі об’єднання «Самопоміч» і триватиме з 13:00 до 15:00.
На думку підприємців, найперше потрібно змінити відносини бізнесових структур із державними органами влади.
«У нашій регуляторній політиці все будується за принципом: бізнесмен – це ворожа для держави особа, яка обов’язво щось захоче вкрасти, не заплатити і таке інше. У такому середовищі провадити бізнес майже неможливо. Отже, філософію підприємництва потрібно змінити повністю», – наголосив львівський підприємець, власник мережі швейних фабрик Ярослав Рущишин.
Одна з його пропозицій до нового законопроекту – зняття регуляторних обмежень. «По-перше, треба скасувати більшість ліцензій, які сьогодні існують. Це рудимент радянського часу. Вони нічого доброго для підприємництва не роблять. Залишити їх варто лише в тих сферах, які стосуються безпеки життя та здоров’я громадян», – зазначив Ярослав Рущишин.
Про мінімальне втручання держави говорить і голова Комітету підприємців Львівщини Роман Зафійовський. Він наголосив на створенні уповноважених органів, які відстоювали б інтереси підприємців на рівні держави.
«Ми би дуже просили законодавця, щоб він врахував у законопроекті саме громадські організації, підприємницькі, але які є створені і засновані власниками бізнесу. Вони будуть забезпечувати імплементацію і дотримання виконання цього закону в державі. Бо хто буде більше вболівати за справу, ніж власник бізнесу? Це так, як мама за свою дитину», – пояснив Роман Зафійовський.
Тому саме зараз в умовах кризи малий і середній бізнес потребує захисту, стверджує співавтор нового законопроекту Сергій Кіраль. Зараз, за його словами, триває опрацювання цього законопроекту у профільному парламентському комітеті.
До цього процесу залучають також і бізнесменів. У другому читанні його представлять вже через два-три місяці.