Кабмін хоче ввести плату за в’їзд для громадян ЄС, США і Канади, – ЗМІ
Кабінет міністрів може прийняти постанову, що змінює порядок перетину кордону України іноземцями, які мають право безвізового в'їзду. Нові правила, якщо будуть прийняті, стосуватимуться лише громадян США, Канади та країн-членів ЄС. Інших держав, які домовилися з Києвом про безвізовий режим у 2005 році і пізніше, норми не торкнуться.
Про це повідомляє "Коммерсант-Украина" з посиланням на джерело в уряді.
Причина такої вибірковості політична – названі країни чинять тиск на Київ у зв'язку з останніми подіями в країні.
Профільні експерти також проінформовані про такі наміри влади.
"З ініціативи СБУ з грудня обговорювалася схема нейтралізації впливу Заходу на події в країні. Тоді мова йшла про введення терміну "іноземний агент", про візи для мешканців США і ЄС, а також про інші кроки. Всі пункти цієї "дорожньої карти", крім візового, вже виконані", – зазначив експерт ініціативи "Європа без бар'єрів" Олександр Сушко.
"Щоб не порушувати угоду про спрощення оформлення віз, вирішено стягувати не візовий збір, а плату за внесення персональних даних в якийсь реєстр під час перетину кордону", – заявило одне з джерел в уряді. За його інформацією, проект документа вже готовий, він обговорювався на минулому засіданні Кабміну, але був відправлений на доопрацювання.
Водночас видання зазначає, щов Держприкордонслужбі проти нововведень, а от в МЗС їх підтримали, подавши низку виправлень до тієї версії документа, яку відстоює Мін'юст.
Міністра закордонних справ Леоніда Кожари на засіданні уряду не було, оскільки він зустрічався з послом США, який оголосив про введення візових санкцій щодо деяких українських чиновників.
Розмір збору за перетин кордону з'ясувати не вдалося, однак відомо, що його стягуватимуть під час кожного перетину кордону. При цьому отримання багаторазової візи не дозволить здешевити поїздки – вартість короткострокової багаторазової української візи становить 200 євро.
Нагадаємо, 2005 року президент Віктор Ющенко ввів безвізовий режим для короткострокових поїздок громадян країн Євросоюзу, Швейцарії, Ліхтенштейну, США, Канади та Японії, щоб полегшити приплив інвестицій, зростання туризму, а також домогтися відповідної візової лібералізації для українських громадян. Остання мета не була досягнута. Згодом неодноразово порушувалося питання про відновлення візового режиму для громадян ЄС, але щоразу цей крок визнавали недоцільним.