Канада розчарована рішенням за касацією Тимошенко
Канада занепокоєна виконанням зобов'язань України дотримуватися міжнародних норм щодо справедливості судового процесу у зв'язку з рішенням за касацією екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це заявив міністр закордонних справ Канади Джон Бейрд.
"Канада глибоко розчарована рішенням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у справі Юлії Тимошенко, який залишив вирок у силі. Судові слухання, які проводилися таким чином, викликають серйозне занепокоєння щодо зобов'язань України дотримуватися міжнародних норм стосовно справедливого, прозорого й належного процесу", - йдеться в заяві міністра, поширеній 30 серпня.
Дж.Бейрд зазначив, що, як і попередні політично мотивовані судові процеси, це рішення є "частиною тривожної тенденції, що руйнує інститути, від яких залежить мирне, процвітаюче та демократичне суспільство".
Він також закликав український уряд зміцнити незалежність судової системи.
"Легітимна й активна опозиція є важливою частиною сильної та ефективної демократії. Канада підтримує народ України на шляху розвитку нації, що ґрунтується на цінностях свободи, демократії, прав людини та верховенства права", - підсумував дипломат.
Нагадаємо, 29 серпня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив у силі вирок Тимошенко в «газовій справі», згідно з яким її засуджено до 7 років позбавлення волі.
Додамо, вищий цивільний і кримінальний суд 8 лютого відкрив провадження за касацією Тимошенко на її вирок.
23 грудня 2011 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією. Суд також задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.
Раніше адвокати Тимошенко не виключали, що відмова спецсуду стане підставою для їх звернення до Європейського суду з прав людини. Нагадаємо, ЄСПЛ 28 серпня 2012 року провів публічні слухання справи "Тимошенко проти України". Після публічних слухань суд продовжить свою роботу у закритому режимі, а рішення буде оголошено на більш пізньому етапі. За її словами, це може бути через 1,5 - 2 місяці. Вона також повідомила, що позиція українського уряду в Страсбурзі була слабка.
Додамо, що 29 серпня Парламентська асамблея Ради Європи заявила, що "глибоко розчарована" рішенням Вищого спецсуду і закликала президента України Віктора Януковича втрутитися в цю справу.