Ключовий свідок у справі «Родовід Банку» викинувся з вікна
У справі «Родовід Банку» в кінці минулого місяця, 28 жовтня, сталася шокуюча подія: у Донецьку викинувся з вікна один з ключових свідків з розслідування фінансових махінацій у банку — Геннадій Піскун, 43-річний фінансист.
Про це пише Юрій Бутусов у статті для ZN.UA.
Так, джерела видання, близькі до Головного слідчого управління Служби безпеки України, стверджують, що Геннадій Піскун наклав на себе руки.
Зокрема, у розслідуванні фінансової афери, проведеному відділом ГСУ СБУ під керівництвом полковника Олега Животова, Піскуна розглядали як одного з основних свідків, що міг дати показання про особистостей і схеми.
Згідно з постановою про залучення Г. Піскуна як обвинувачуваного його обвинувачували «у попередній змові з групою невстановлених осіб» по отриманню права на чуже майно в особливо великих розмірах, передане в іпотеку «Родовід Банку» А.Задорожним і А.Островим, шляхом обману та з метою неповернення боржниками кредиту, тобто діючи в інтересах третіх осіб.
Слідчі СБУ розкрили величезну і трудомістку схему фальсифікацій: «невстановлені особи» в липні-листопаді 2009 року підробили цілий пакет документів. Зокрема, були підроблені земельні акти і оціночні документи на неіснуючі земельні ділянки, які були передані в заставу банку. Посадові особи «Родовід Банку» в розпал кризи з незрозумілих мотивів вирішили списати з позабалансового рахунку фінустанови прийняте в іпотеку майно на суму 62,816 млн. грн. Натомість вони одержали неіснуючу заставу, наявність якої відповідні служби банку чомусь не завдали собі клопоту перевірити. Це рішення підписав заступник голови правління банку Юрій Дробноход.
Значення Г. Піскуна полягало в тому, що він міг дати свідчення, завдяки яким слідство могло зайти на самий верх. І тоді б посадові особи (засновники банку, кредитна рада) могли б бути притягнуті до відповідальності і розповісти, з ким, в свою чергу, ділилися вони.
Адвокати вважають, що безпосередніми виконавцями розкрадань і фінансових махінацій (при кредитуванні це зазвичай директори, засновники і бухгалтери позичальника) є в більшості випадків «інструментальні» особи, яким і був Г. Піскун.
Джерело видання, близьке до слідства, повідомило, що СБУ, по суті, притиснула Г. Піскуна до стінки незаперечними звинуваченнями. Слідчі розраховували, що він дасть свідчення і підтвердить їх у суді. «Але те, що Піскун заговорить, стало зрозуміло не тільки слідчим ... Немає сумнівів, що на Піскуна тисли з двох сторін — ті, хто хотів одержати зізнання, і ті, хто хотів, щоб Піскун не дав на них показань», — розповідає джерело .
За словами адвоката Дениса Бадзюка, керуючого партнера адвокатського об'єднання «Бріарей», коли суми розкрадань обчислюються десятками і сотнями мільйонів, підсумок очевидний: «Як тільки до замовника дійде, хто і як його може здати, кількість свідків почне зменшуватися. Причому зацікавленими в зменшенні кількості свідків можуть бути й ті, хто гроші видавав, особливо якщо посадові особи, які видавали кредити, і реальні власники підприємств-кредиторів — ті ж самі особи».
Справа проти Г. Піскуна була «реальною», але тепер, після його самогубства, багато «ниточок» обірвано, і слідству потрібно знайти нові епізоди і ретельно їх розплутувати. І перш ніж поспішно, через добу, ховати головного свідка, правоохоронним органам, ймовірно, варто було б ретельніше вивчити обставини його загибелі.
Джерела ZN.UA повідомляють, що це вже не перший «нещасний» випадок в історії з «Родоводом». Після допиту в СБУ 2010 року нещастя сталося і з начальником юридичного департаменту банку Олександром Івахненком. За офіційною версією, він нібито послизнувся у ванній і одержав множинні травми голови, після чого кілька місяців лежав у лікарні.