Кожен четвертий закарпатець працює на підприємствах з іноземними інвестиціями
У Закарпатській області функціонує 825 підприємств з іноземними інвестиціями, де працює кожен четвертий закарпатець. На 1 січня цього року в область залучено понад 345 млн дол. США прямих іноземних інвестицій. Майже дві третини продукції вироблено саме підприємствами з іноземним капіталом. Загалом, минулого року в економіку краю надійшло 55,4 млн дол. США прямих іноземних інвестицій. Про це повідомив голова обласної адміністрації Олег Гаваші в інтерв’ю з нагоди третьої річниці з часу призначення його на посаду, - інформує кореспондент ZAXID.NET.
"На щастя, ми пройшли етап, коли хапалися за першого-ліпшого інвестора. Приємно, що на промисловому ринку області створюється здорове конкурентне середовище. Тобто, вже зараз інвестора, який приходить працювати до нас, реалії змушують створювати такі умови, щоб працювати йшли саме до нього, адже провідні підприємства навколо Ужгорода і Мукачева відчувають гострий дефіцит робітничих кадрів, особливо висококваліфікованих", - сказав О.Гаваші.
Він також повідомив, що невдовзі в Мукачеві має запрацювати новий завод "Флекстронікс". Загалом, нині в області представлена половина світових лідерів електронної промисловості та сфери виробництва комплектуючих до автомобілів, меблевої і легкої промисловості, а також виробництва світових брендів лиж. Зі слів губернатора, підприємства бачать перспективу подальшої роботи в Закарпатті. До прикладу, "Джейбіл" планує розширювати виробництво і будувати ще один завод, в найближчих планах "Єврокару" - запровадження повного циклу виробництва, який включатиме також зварку та фарбування кузовів автомобілів.
У сфері зовнішньоекономічної діяльності приріст торгових операцій зріс майже вдвічі, - зазначив О. Гаваші
Голова повідомив, що у двох прикордонних районах планується створити пілотні проекти логістичних центрів та індустріальних парків, які мали б полегшити умови входження нових інвесторів.
"Досвід реалізації інвестиційного проекту "Джейбіл" дає можливість розгортати на базі цього підприємства індустріальний парк електронної промисловості з логістичним центром. Паралельно, з переходом "Єврокару" на повний виробничий цикл плануємо створити індустріальний парк автомобільної промисловості. До слова, такі ж проекти будуть дзеркально розміщені на угорській стороні, що сприятиме транскордонному співробітництву між Україною й Угорщиною", - сказав голова ОДА.
Сьогодні в Закарпатті працюють такі сучасні високотехнологічні підприємства, як "Джейбіл Сьоркіт Юкрейн", “Ядзакі - Україна”, "Гроклін - Карпати", “Єврокар”, “Точприлад”, "Фішер", "ЕНО-Меблі", "Бліцарт - Україна", “Берегкабель” та інші.