Пенітенціарники у Кропивницькому СІЗО побили в’язнів під час обшуку

Обшук пройшов після спроби одного з в’язнів вчинити бунт у слідчому ізоляторі

Пенітенціарники у Кропивницькому СІЗО побили в’язнів під час обшуку
фото DOZOR
Один з в’язнів намагався дестабілізувати обстановку в СІЗО і побив психолога, який там працює

В Кропивницькому СІЗО №14 після спроби одного з в’язнів вчинити бунт пройшли обшуки, які провели працівники Південного міжрегіонального управління виконання кримінальних покарань та пробації разом з групами швидкого реагування. Працівники цих груп побили в’язнів із застосуванням травматичної зброї, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, один з в’язнів намагався дестабілізувати обстановку в СІЗО і побив психолога, який там працює. Відтак 18 грудня в СІЗО було запроваджено особливий режим.

Після запровадження особливого режиму працівники Південного міжрегіонального управління виконання кримінальних покарань та пробації з групою швидкого реагування провели загальний обшук і вилучили у в’язнів «значну кількість заборонених знарядь та предметів».

Крім того, як заявили в’язні, працівники груп швидкого реагування їх били, застосовоючи при цьому травматичну зброю, яка стріляє гумовими кулями. Загалом постраждали 25 в’язнів, зазначила Денісова.

«При проведенні заходів щодо стабілізації ситуації перевищувались повноваження з боку працівників груп швидкого реагування - застосовувався скотч для фіксації ув’язнених, застосовувалися заходи фізичного впливу щодо людей з інвалідністю та неповнолітніх», – наголосила уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Вона додала, що 20 грудня в одній із камер було виявлено померлого в’язня без ознак насильства. Він отруївся невідомою речовиною. Але чи пов’язаний цей випадок з побиттям в’язнів – Денісова не уточнила.

Наразі з СІЗО звільнено кількох працівників, зокрема – заступника з оперативної роботи Радіона Друмова та завідувача медчастини слідчого ізолятора Олександра Степанова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук