До теми
Львівський театр «І люди, і ляльки» запрошує 6 лютого на виставу «Скинія златая». Режисер Роман Козак разом з художником Елею Босович поставили вертепне дійство у шопці. Це синтез стилістики Сергія Параджанова та Марії Приймаченко. Обрамлювали постановку давньою піснею, яку Україною збирала акторка театру Людмила Зборовська.
«Ми не спиралися на тексти, а спиралися в основному на пісню. З’являється пісня, з’являються фігури – і це таке таїнство відбувається. Тому ми запрошуємо на це маленьке наше чудо», – розповів директор театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук.
Дванадцять викладачів кафедри графічного дизайну Академії мистецтв пропонують до огляду живопис, естамп та рисунок. Їхня збірна виставка «Колаж» вже триває у Галереї мистецтв. Це своєрідний фрагмент великої картини сучасного українського мистецтва зі своєю різноманітністю. Тут поєднується посткласичне з модерним, предметне з безпредметним.
«Внесли великий вклад в історію українського мистецтва Богдан Пікульцький, Микола Шимчук, Андрущенко Оксана», – уточнила директор Галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька.
Львів вп'яте зустрічатиме Китайський Новий рік. Свято весни від п’ятниці, 5 лютого, триватиме чотири дні. На площі Ринок на гостей чекатимуть вікторини, майстер-класи, ярмарок китайських страв з традиційними пельменями цзяо-цзи. Цьогоріч демонструватимуть фільми про китайські традиції. Не обійдеться і без лазерного шоу та ходи вогняних драконів, що символізують легенду. Адже до китайців, кажуть, колись щороку навідувалося чудовисько по жертву, однак знайшовся відважний, який його прогнав.
«І він взяв перефарбувався в червоний колір, взяв багато хлопавок та феєрверків. І то чудовисько налякалося і пішло. І цього року вони нічого не втратили – лише був прибуток. І щиро бажаю, щоб цього року ми нічого не втратили – лише був прибуток», – зазначив голова ГО «Ланьхва» Юрій Котик.