КВУ повідомив про намір трьох кандидатів зривати роботу дільничних виборчих комісій

КВУ посилається на документи, в яких штаби кандидатів закликали членів ДВК до протиправних дій за допомогою членів від технічних кандидатів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 29 березня 201943002

Виборчі штаби трьох кандидатів у президенти України поширювали серед членів дільничних виборчих комісій (ДВК) пам'ятки, в яких констатували факт наявності технічних кандидатів на посаду президента і, як наслідок, технічних членів ДВК від таких кандидатів, а також закликали членів комісій до протиправних дій, заявила громадська організація «Комітет виборців України» (КВУ).

На брифінгу в п'ятницю, 29 березня, генеральний директор КВУ Олексій Кошель розповів, що спостерігачі комітету зафіксували факти поширення штабами кандидатів пам'яток членам ДВК із закликом порушення українського законодавства. При цьому, штаби яких саме кандидатів поширювали такі документи, Кошель не повідомив.

«У пам'ятках пропонується членам комісії... координувати дії з технічними кандидатами (членами комісій від технічних кандидатів)», – сказав Кошель, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

За його словами, спостерігачі КВУ зафіксували поширення таких пам'яток трьома різними штабами в друкованому вигляді, однак, найімовірніше, були й розсилки таких пам'яток в електронному форматі. За словами Кошеля, очевидно, ці документи готували обласні виборчі штаби, тому що вони написані, зокрема, російською мовою.

«В одній пам'ятці йдеться про одну з політичних сил, яка висунула кандидата в президенти, дві пам'ятки безіменні, ми можемо тільки здогадуватися, про які штаби йдеться. У всіх трьох пам'ятках є згадка про те, що члени дільничних виборчих комісій повинні координувати свою роботу з представниками штабу в ДВК, тобто технічними членами ДВК від технічних кандидатів. Тому ми можемо робити висновок, що на окремих виборчих дільницях буде така велика кількість технічних членів ДВК, що деякі дільниці можуть повністю контролюватися технічними членами», – розповів гендиректор КВУ.

В одній із пам'яток, за його словами, «крім визнання самого факту наявності технічних членів виборчих комісій, ідеться про заклики вчинити протиправні дії – фальсифікувати голосування вдома... координувати роботу з виборцями, тобто, може йтися про механізм “каруселей”, міститься заклик ухилятися від роботи й залишати приміщення комісії в разі програшу кандидата для зриву кворуму».

Тобто усі ці дані можуть свідчити про можливі проблеми під час підрахунку голосів на дільницях, резюмував Олексій Кошель.

Також у КВУ бачать загрозу поширення псевдоекзит-полів у день голосування.

У звіті КВУ за результатами тривалого спостереження за підготовкою до виборів президента України, оприлюдненому під час брифінгу, також відзначається проблема можливої криміналізації виборчого процесу та спроб силового втручання в перебіг голосування на окремих ДВК з боку так званих парамілітарних організацій, зареєстрованих як офіційні спостерігачі на виборах.

Нагадаємо, чергові вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. На посаду президента балотуються 38 кандидатів, хоча в бюлетені їх буде записано 39. Це пов’язано з тим, що Олександр Мороз зняв свою кандидатуру після терміну, коли це можна було зробити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук