ЛАЗ можуть відібрати у росіян Чуркіних?
"Програма приватизації в Україні прийнята у 2000 році, термін дії - до 2002 року. 54 підзаконні акти, які необхідно було прийняти відповідно до програми, прийняли у 2005 році, після завершення дії програми. Тому з 2000 року вся приватизація у нас проходила під смішні інвестиційні зобов’язання", - зазначила 28 листопада у Львові голова Фонду державного майна України Валентина Семенюк-Самсоненко, відповідаючи на запитання журналістів щодо ситуації на Львівському автобусному заводі.
"Коли приватизовували ЛАЗ, то виписали інвестиційні зобов’язання таким чином, що навіть до суду піти неможливо, програєш, бо інвестиційні зобов’язання не конкретні. Я пропоную, аби працівники заводу йшли до суду проти інвесторів за невиплату зарплати, якщо 1,5 тис. працівників подадуть до суду, то Чуркіни знайдуть гроші аби розрахуватися. Друге питання, і я обговорила це із колишнім керівництвом підприємства, - треба йти до суду, але як акціонеру із залученням ФДМУ. Тоді ми можемо виграти", - додала голова ФДМУ.
В.Семенюк-Самсоненко навела позитивний приклад вирішення такого питання, коли Чорноморський суднобудівний завод таки було відвойовано у братів Чуркіних. "В суді стояли п’ять відеокамер, я особисто там була. У такому випадку суддя не може прийняти неправомірне рішення", - наголосила вона.