Лідери ЄС затвердили план відновлення економіки на 1,8 трлн євро

Домовленості були досягнуті на п’ятий день саміту

Лідери ЄС зранку у вівторок, 21 липня, домовилися про створення фонду відновлення економіки після пандемії коронавірусу на 750 млрд євро, а також затвердили його до нового бюджету в розмірі 1 трлн євро. Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на висновки Європейської ради.

Домовленості вдалося досягнути на п’ятий день саміту, який спочатку планувався як дводенний. Цей саміт став найдовшим в історії ЄС.

«Ми провели 4 дні і ночі, 90 годин у переговорах і досягли успіху», – зазначила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн

Фонд відновлення ЄС буде складатися із 390 млрд євро грантів та 360 млрд євро кредитів. Він також буде приєднаний до нового семирічного бюджету розміром 1,07 трлн євро. Тому загальний фінансовий пакет допомоги сягне 1,82 трильйона євро.

Слід зазначити, що спочатку фонд із капіталом 750 млн євро хотіли розділи на 500 млн євро субсидій та 250 млн євро позик. Утім, ця пропозиція не влаштувала Австрію, Нідерланди, Швецію та Данію. Тому вони виступили проти значної частки грантів у фонді.

Зазначимо, що Єврокомісія у липні прогнозувала скорочення економіки Європейського союзу на 8,3% через пандемію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук