Ліквідація райвідділів освіти – фундаментально правильна, - профспілка
Рішення про ліквідацію районних відділів освіти у Львові є фундаментально правильним, але владою міста приймалося у безвідповідальний, безглуздий і тупий спосіб, заявив голова Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов під час круглого столу Комітету опору диктатурі щодо проблем освіти у Львові.
Андрій Соколов наголосив на тому, що хоч рішення про реорганізацію системи освіти є «фундаментально правильним», але приймалося в липні в безвідповідальний спосіб, «підпільно» і непрозоро. Зокрема, його невдоволення викликало те, що не було громадського обговорення цього рішення.
«Прийнявши це рішення, вони (міська влада – ред.) не затвердили структуру нового управління, зобов’язавши управління освіти і заступника Садового розробити структуру. Дійсно, це – ідіотизм. Як можна в принципі непогану ідею настільки спаплюжити таким своїм безглуздим та тупим рішенням?!», - наголосив Андрій Соколов.
Втім, за словами голови Конфедерації вільних профспілок Львівщини, на сьогодні вчителям байдуже, якою саме буде структура, а протестують проти ліквідації районних відділів освіти лише чиновники і директори шкіл, які мають в їх існуванні власний фінансовий інтерес. Загалом єдина централізована система управління, на думку Андрія Соколова, сприятиме автономізації закладів середньої освіти і спонукатиме їх до прийняття реальних кошторисів, ведення реальних бухгалтерій тощо. Водночас, за його словами, вчителі мають вплинути на міську владу щодо проведення громадських слухань щодо нової структури і її філософії.
Своєю чергою депутат Львівської міської ради від НРУ Валерій Веремчук зазначив, що після того, як виконавчий комітет міськради відмінив рішення про ліквідацію районних відділів освіти, «ніхто не знає, що ми будуємо».
Натомість присутні на засіданні круглого столу вчителі львівської школи №42 та школи-ліцею «Оріяна» наголосили на тому, що районні відділи освіти нічого не дають вчителям, навіть методичного забезпечення, натомість тиснуть на вчителів через механізм атестації та створюють надміру бюрократичних процедур.
Як інформував ZAXID.NET, 14 липня на засіданні сесії Львівської міської ради були внесені зміни у структуру управління освіти Львівської міської ради: прийнято ухвалу, згідно з якою з 1 жовтня мали припинятися шляхом ліквідації районні відділи освіти.
12 серпня виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив Положення про управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та його структури на виконання цієї ухвали, однак вже 28 вересня скасував це рішення.