Літні люди і переселенці стануть акторами в проекті «У пошуках Короля Ліра: Верді»

Головні новини Львова 30.11Марічка Крижанівська, 30 листопада 2015, 19:43 563 0

Поляки запрезентують у Львові унікальний проект «У пошуках Короля Ліра: Верді». В опері акторами є люди з геріатричного пансіонату і переселенці.

Шекспір плюс Верді плюс польський режисер і до цього товариства ще додати незвичних акторів: осіб похилого віку, переселенців, та людей з проблемних сімей. Такий оперний проект «У пошуках Короля Ліра: Верді» вигадав режисер із Вроцлава Міхал Знанєцкий і уже ставив в Італії, Аргентині, Польщі, а тепер і в Україні.

«Це соціально-культурний проект, для того щоб залучити таких людей, дати їм можливість побачити іншу сторону життя. Це фантастичне враження, побачити, як літні бабці натхненно виконують всі настанови режисера, це щось грандіозне і дуже сентиментальна річ», – розповів в.о. начальника міського управління культури Михайло Мороз.

Пан Ігор з будинку для літніх людей, на короткий час став актором.

«Мій тато і мама були акторами львівського театру імені Марії Заньковецької, а я студентом теж брав участь у студентському театрі мініатюр. Це для мене не нове, це моє життя. Тепер я в будинку престарілих, але мене тягне до театру», – зізнався Ігор Губенко.

Польська режисерка Зоф'я Довят відібрала таких незвичних акторів і впродовж року працювали з ними на репетиціях.

«Треба було їм віддати свою енергію і пояснити крок за кроком, що означає виступати у театрі і співпрацювати з музикою, з оперою. Налаштовувала їх на те, що будуть на одній сцені із професійними співаками і оркестром», – розповіла Зоф'я Довят.

А ще запросили оркестр та солістів-студентів Львівської музичної академії та співака з Польщі.

Італійський композитор Джузеппе Верді кілька разів брався за написання опери «Король Лір», але так і не закінчив, втім, окремі фрагменти до цієї вистави з'явилися в інших його операх.

«Ідея цієї вистави полягає в тому, щоб виловити з музики Верді ті моменти, дуети, арії, де з'являється драма у стосунках батька і дочки. І в поєднанні з текстами Шекспіра ми нині творимо таку оперу», – повідомив соліст із Польщі Єжи Артиш.

Таку соціальну оперу уже чув Буенос-Айрес, Турин і Вроцлав.

Дві вистави у Львові влаштують 3 і 4 грудня в театрі імені Лесі Українки. Вхід вільний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук