Лукашенко наказав повністю перекрити кордон з Україною
Білоруський диктатор заявив, що «з України перевозять багато зброї»
До теми
- Прикордонники не побачили ознак закриття Білоруссю кордону з Україною ZAXID.NET
- Верховна Рада пропонує розірвати дипломатичні стосунки з Білоруссю ZAXID.NET
- Білорусь з червня запроваджує плату за виїзд в Україну, Литву та Польщу ZAXID.NET
- Україна повністю припинила авіасполучення з Білоруссю ZAXID.NET
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що розпорядився повністю перекрити кордон з Україною. Своєю чергою українські прикордонники заявляють, що не отримували від білоруської влади жодних офіційних повідомлень щодо змін в охороні кордону.
Про своє доручення перекрити кордон Лукашенко розповів сьогодні на урочистих зборах на честь Дня незалежності Білорусі, інформує білоруське агентство «БЕЛТА».
«Величезна кількість зброї надходить з України в Білорусь. Тому я доручив прикордонним військам повністю перекрити кордон з Україною», – сказав Лукашенко.
Лукашенко також відзвітував про завершення «масштабної антитерористичної операції», в межах якої начебто викрили «сплячі терористичні комірки» та «загони самоооборони», з якими пов'язані Німеччина, Україна, США, Польща й Литва. За її підсумками він пообіцяв пред'явити претензії канцлеру Німеччини.
Самопроголошений президент Білорусі заявив про нібито спробу замаху на провладного білоруського журналіста Григорія Азарьонка в ніч на 2 липня, щоб «знерухомити, захопити, кинути в багажник, вивезти в ліс, відрізати язика».
Зауважимо, що Державна прикордонна служба України поки не коментувала заяви Лукашенка. Однак, за словами очевидців на пункті пропуску Дольськ у Волинській області, з якими вдалось зв'язатись ZAXID.NET, станом на 19:20 рух через українсько-білоруський кордон залишався відкритим.
Оновлено 20:30. Держприкордонслужба України не отримувала від білоруських органів жодних офіційних повідомлень щодо змін в охороні кордон. Про це повідомляється на сторінці відомства у Facebook.
Реагуючи на інформацію про перекриття кордону, у відомстві наголосили, що останнім часом прикордонні наряди, які несуть службу на «зеленій ділянці» кордону з Білоруссю та у пунктах пропуску не спостерігають якихось суттєвих змін в організації білоруською стороною охорони кордону та пропуску через кордон. У нинішній ситуації варто говорити не про збільшення спроб протиправної діяльності на українсько-білоруському кордоні, а навпаки.
«Від серпня минулого року українські прикордонники на кордоні з Білоруссю несуть службу у посиленому режимі, як на сухопутному, так і на річковому сегментах. Прикордонне відомство України також значно наростило можливості повітряного монітору кордону як пілотованою авіацією, так і безпілотниками», – йдеться у повідомленні.
Також у відомстві наголосили, що Держприкордонслужба України та Держприкордонкомітет Білорусі періодично опрацьовують спільні аналізи загроз та спільні звіти, які підписуються в рамках прикордонно-представницької роботи. В останньому такому звіті (за підсумками минулого року) прикордонники Білорусі відмічали зменшення в 6,9 раза кількості виявленої зброї на кордоні з нашою країною.
Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що Україна категорично відкидає звинувачення Олександра Лукашенка в постачанні зброї і втручанні у внутрішні справи Білорусі.
«Україна категорично відкидає звинувачення Олександра Лукашенка про нібито постачання зброї. Ми ніколи не втручалися у внутрішні справи Білорусі. Не збираємося цього робити і в майбутньому», - зазначив Ніколенко в коментарі «РБК-Україна».
За його словами, від офіційного Мінська Київ очікує такої ж позиції і щоб кордон між країнами залишалася простором безпеки.
Ніколенко зазначив, що заяви Лукашенка щодо України як про зовнішню загрозу для Білорусі «укладається в політику дезінформації, репресій і залякування білоруського населення».
«Переконані, що ніякі абсурдні звинувачення і залякування не зможуть відвернути білоруський народ від дружнього українського народу і України як держави, що поважає і захищає права людей», – підкреслив він.
Своєю чергою, як інформує Deutsche Welle з посиланням на прикордонників, випадків, коли хтось намагався прорватися через водний кордон чи кордон України на суші зі зброєю, останнім часом не було. Як і не було зафіксовано переміщення диверсійно-розвідувальних груп. Єдине, що виявили минулого року, – один схрон з легкою зброєю біля українського кордону на суші. Це стало ще одним аргументом для заяв офіційного Мінська про те, що з України в Білорусь нібито може потрапляти зброя.
Як інформував ZAXID.NET, Україна з 26 травня припинила авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку пасажирського літака Ryanair в Мінську і затримання колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича.
Досі наземний прикордонний рух між Білоруссю та Україною загалом не підлягав якимось обмеженням.
З квітня в межах двох районів Рівненщини на тлі стягування російських військ до українського кордону ввели посилені заходи безпеки. А на одній із ділянок кордону, що належить Гомельській області, з 1 червня ввели місцевий збір за перетин кордону.
Оновлено. вранці 3 липня Державна прикордонна служба України повідомила, що ознак, які б свідчили про закриття кордону, не виявлено.