Лутковська сказала Коксу, що контролює умови утримання екс-урядовців
Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська стверджує, що постійно контролює умови утримання колишніх високопоставлених посадових осіб, зокрема екс-глави МВС Юрія Луценка і колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.
Як повідомляє прес-служба омбудсмена, про це йшлося в понеділок під час зустрічі В.Лутковської з колишнім головою Європейського парламенту Петом Коксом, радником із зовнішньої політики Кабінету голови Європарламенту Арнольдасом Пранкевічусом, директором Інституту Макса Планка (ФРН) Хансом-Йоргом Альбрехтом.
"Не обійшли своєю увагою учасники зустрічі і питання, пов’язані зі забезпеченням належних умов тримання під вартою Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Валерія Лутковська поінформувала високих гостей, що постійно контролює умови, в яких перебувають колишні високопосадовці та наголосила, що всі скарги та звернення, які надходили від ув’язнених або їх представників, були оперативно опрацьовані та позитивно вирішені", - наголосили в прес-службі уповноваженого з прав людини.
Крім того, В. Лутковська зазначила, що вже розпочалися планові моніторингові візити та візити без попередження до місць несвободи зі залученням представників громадських організацій. Результати такого моніторингу будуть відображені в Щорічній доповіді Уповноваженого з прав людини.
Відповідаючи на запитання гостей щодо розвитку співробітництва з неурядовими організаціями, В.Лутковська зазначила, що одним із основних своїх завдань омбудсмен вважає ефективну співпрацю з неурядовими громадськими організаціями, і що саме цього дня відбудеться перше засідання Консультативної ради при уповноваженому з прав людини". Вона наголосила, що таку раду потрібно було створити ще 14 років тому, і що у створення Консультативної ради було залучено представників громадських та профспілкових організацій, а також представників ЗМІ. Очолив робочу групу зі створення Консультативної ради відомий правозахисник Євген Захаров.
Під час зустрічі йшлося і про перебіг вирішення системних проблем, зазначених у звітах міжнародної організації "Міжнародна амністія". В.Лутковська нагадала, що з перших днів перебування її на посаді омбудсмена вона визначила чотири пріоритетні напрямки своєї діяльності. Серед них - реалізація превентивного механізму на виконання вимог факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, ратифікованої Україною ще у 2006 році.
Під час зустрічі порушувалося питання про плани В.Лутковської щодо створення регіональних представництв омбудсмена. В.Лутковська повідомила членам моніторингової місії, що вже наступного року планує відкрити, щонайменше, сім територіальних представництв.
На завершення зустрічі П.Кокс від імені всієї делегації подякував В.Лутковській за змістовну і цікаву зустріч і запропонував сприяння в налагодженні співпраці з омбудсменами країн Європейського Союзу.