Луценко розповів про три варіанти для Саакашвілі в разі неотримання ним притулку в Україні

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не виключає, що лідер політичної сили «Рух нових сил» Михеїл Саакашвілі може бути виданий Грузії за екстрадицією. Разом з тим він додав, що у Саакашвілі також є можливості виїхати з України в будь-яку іншу державу.

«Якщо суд визнає, що він не має права на політичний притулок в Україні, виникне кілька можливостей для нього. Перша – добровільне повернення в будь-яку з вибраних ним країн, наприклад, в Нідерланди, де проживає його сім’я. Наскільки мені відомо в Нідерландах підтвердили готовність прийняти його за процедурою возз’єднання сімей (Family Union). Ця дорога відкрита. Другий шлях – добровільна або примусова депортація в одну з обраних ним країн, або в країну, з якої він нелегально перетнув український кордон – тобто Польща. А також екстрадиція на вимогу Генеральної прокуратури Грузії», – заявив Луценко в інтерв’ю ТСН.

За словами генпрокурора, на нещодавній зустрічі один з керівників грузинської прокуратури підтвердив бажання повернути Саакашвілі за процедурою екстрадиції.

«Для цього потрібно пройти ще кілька довгих судових процедур. Але ми йдемо цим шляхом, тому що Україна підписала відповідне міжнародне зобов’язання, в тому числі перед Грузією. Гаразд, я скажу це. Для мене було б найважчим останнє рішення. Тому що екстрадиція Саакашвілі в Грузію стовідсотково означає його ув’язнення», – зізнався Луценко.

Нагадаємо, позбавлений українського громадянства екс-президент Грузії та екс-голова Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі 10 вересня зі своїми прихильниками прорвав польсько-український кордон, після чого через суд почав домагатися права залишитися в Україні. Зокрема, він попросив Державну міграційну сужбу надати йому статус біженця, але отримав відмову, яку оскаржив у суді. Наразі Саакашвілі програв у апеляційному суді та пообіцяв подати на це рішення касацію, а у випадку програшу його захист побіцяв звернутися в європейські інстанції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук