Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо

Інвестор отримає депо в оренду на 50 років

ЕкономікаІрина Рєвунова, 20 вересня 201812530
Візуалізація майбтньої реконструкції старого трамвайного депо

У четвер, 20 вересня, депутати Львівської міськради затвердили проект договору з інвестором про реконструкцію старого трамвайного депо на вул. Вітовського та створення інноваційно-креативного простору LЕМ Station. За відповідну ухвалу під час засідання сесії проголосували 43 депутати.

Ухвалою депутати визначили умови інвестиційного договору між ЛКП «Львівелектротранс» та переможцем інвестиційного конкурсу ТОВ «Лем Стейшн» щодо реконструкції трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору та договір оренди приміщень депо.

Згідно з договором, ТОВ «Лем стейшн» отримає приміщення старого трамвайного депо загальною площею близько 4,9 тис. м2 в оренду на 50 років. Ще одну з будівель площею 454 м2, розташовану за адресою вул. Братів Тимошенків, 4 інвестор має отримати в оренду лише після завершення судів між мерією і приватною компанією, які тривають щодо права власності на цю будівлю. Ангар, у якому розташований музей техніки, не був об'єктом інвестиційного конкурсу, тож в оренду для створення LEM Station цей ангар передавати не планують.

Інвестор має вкласти щонайменше 30 млн грн в реконструкцію будівель старого депо, створити інноваційно-креативний простір у реконструйованих приміщеннях, облаштувати прилеглу територію, прокласти необхідні інженерні мережі, але при цьому «забезпечити збереження зовнішнього об’ємно-просторового вигляду будівель та споруд».

Реконструювати всі отримані в оренду будівлі ТОВ «Лем стейшн» має протягом чотирьох років після отримання всіх необхідних дозволів.

Нагадаємо, що в липня депутати також розглядали проект цього договору, але тоді не назбирали достатньої кількості голосів. Після цього інвертори організували зустріч з депутатами, де презентували їм концепцію простору LЕМ Station. У результаті, після дискусій у сесійній залі 20 вересня депутати таки підтримали ухвалу про інвестиційний договір.

Додамо, що 13 липня депутати ЛМР затвердили детальний план вул. Вітовського, Сахарова та Болгарської, який серед іншого передбачає реконструкцію трамвайного депо.

Раніше ZAXID.NET детально писав про плани перетворення депо на інноваційно-креативний простір. У липні 2017 року львівська мерія оголосила інвестиційний конкурс на ревіталізацію старого трамвайного депо. Переможцем конкурсу стало ТОВ «Лем Стейшн», засновниками якого є співзасновник ІТ-компанії N-iX Дмитро Косарєв, підприємець та екс-директор ЛКП «Лев» Олег Мацех, ресторатор та співвласник «Kumpel Group» Марк Зархін, співзасновник ІТ-компанії SoftServe Тарас Кицмей, власник готелю «Леополіс» Тарас Добрянський та представник фінської інвестиційної компанії K.Hartwall Invest Олег Дрінь.

Ідея LЕМ Station передбачає створення креативного хабу. Тут мають облаштувати робочий простір для стартапів і наукових розробок; спільний простір для відпочинку, творчості, дозвілля; освітній простір для дітей та дорослих; парковий простір з вуличними меблями; авто- і велопарковки тощо. Згідно з інвестиційним проектом, інвестори мають ревіталізувати всі будівлі, крім лівого ангару, у якому досі розташований недіючий музей техніки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук