Львівська міськрада щодня вимірює шум гри вуличних музикантів

Для цього спеціальна комісія з організації виступів на вулицях використовує шумомір

СуспільствоЮлія Девда, 12 серпня, 18:17 452 2

Міська рада продовжує пильнувати за вуличними музикантами, які влаштовують виступи в центральній частині Львова. Щодня спеціальна комісія та муніципали виходять на площу Ринок та прилеглі до неї вулиці, щоб перевірити, чи не порушують музики допустимий рівень шуму і чи знають місця, де їм можна грати.

Чергову перевірку починають з вулиці Сербської, де одразу знаходять порушника. Згідно з показниками шумоміра, гра гітариста й співака Михайла Роси перевищує 70 децибелів. Той незгідний.

«Навіть якщо взяти показник у 40 децибелів, то це шум машин чи людей, які прогулюються. Шум трамвая і то більший. Виходить, якщо вулицею йтиме мама з дитиною й остання почне кричати, то на них також можна буде написати скаргу», ‒ зазначає музикант.

Так категорично до правил ставляться не всі митці. Однак деяким ніде дітись, адже через підсилювачі своїх вокалу і звуку вони заважають перехожим та жителям.

«Ми прийшли (до фонтана Нептуна - ред.) із прилеглої вулиці, на якій мешканці не дозволяють нам виступати. Тож довелось іти сюди. Як виявилось, з нашою апаратурою тут також не можна грати. Тому нам немає де виступати», ‒ каже вулична музикантка Аріна Томас.

Зазначимо, що концепцію з організації виступів вуличних музикантів у тестовому режимі виконавчий комітет мерії ухвалив на початку червня. В документі визначили три ареали гри: перший ‒ це площа Ринок (лише біля криниць-фонтанів і без ударних інструментів та звукопідсилювачів); другий ‒ прилеглі до неї вулиці Підвальна, Винниченка, Валова, Гонти, Театральна й проспект Свободи (виступати можна з підсилювачем голосу та одного інструмента); третій ‒ за межами території першого і другого ареалів (з усіма музичними інструментами, але враховуючи допустимий рівень шуму).

«Заміри роблять представники ЛКП «Адміністративно-технічне управління» відповідними пристроями (шумомірами - ред.). Штраф, згідно зі статтею 182 адміністративного кодексу України («Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях») складає до 1300 гривень», ‒ каже спеціаліст відділу програм і проектів управління культури Львівської міської ради Олексій Тарабан.

Додамо, що для музикантів, які влаштовують виступи в центрі та неподалік, діють часові обмеження: в робочі дні на площі Ринок і прилеглих до неї вулицях можна грати з 16 до 22 години, у вихідні ж ‒ із 12 до 22 години.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук