Львівська облрада проведе сесію під Верховною Радою через мовний законопроект Бужанського

У п’ятницю, 17 липня, Львівська облрада проведе виїзну позачергову сесію під стінами Верховної Ради у Києві. Саме у цей день у парламенті планується розгляд скандального мовного законопроекту авторства нардепа від «Слуги народу» Максима Бужанського, який має на меті скасувати обов'язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

«Чому ми саме в цей день маємо бути біля Верховної Ради України? Бо 17.07.2020 на вимогу партії «Слуг народу» у парламенті розглядатиметься антиукраїнський законопроект № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державною мовою в закладах освіти», – повідомив у вівторок, 14 липня, голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Він закликав колег з інших обласних рад ініціювати проведення аналогічних позачергових сесій з цього приводу.

Міський голова Львова Андрій Садовий, коментуючи згаданий законопроект, закликав політичних діячів «відмовитись від звички змінювати закони під себе і свої популістичні забаганки».

«З вересня навчання у всіх українських школах має проводитись виключно державною мовою. Я сподіваюсь, що більшість у Верховній Раді це розуміють і нам не прийдеться їхати до Києва, щоб особисто пояснювати такі елементарні, але важливі речі», – зазначив мер у своєму дописі 13 липня.

Законопроект № 2362, авторства нардепа Максима Бужанського зареєстрований у Верховній Раді ще у жовтні 2019 року, однак на розгляд виноситься зараз. Він передбачає зміни в закони про мову та про освіту щодо скасування переходу з 1 вересня 2020 року на навчання українською мовою тих учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською. Такий перехід пропонується відтермінувати на 2023 рік.

Законопроект викликав серйозне обурення. Проти нього раніше виступило міністерство освіти і науки, а також гуманітарний комітет Верховної Ради і освітянська спільнота.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук