Львівська собака-альпіністка підкорила двадцять вершин

Головні новини Львова 15.04Христина Шевченко, 15 квітня 2016, 19:45 441 0

Львівська собака Лада побачила півсвіту і підкорила 20 вершин. Її силу волі і справжню відданість давно уже перевірили сотні подорожей. Вона пристосувалась до різних кліматів і культур.

Венеція, Гданськ, Румунія, гірська Австрія – Ладині лапи топтали асфальт і бруківку майже всієї Європи, а шерсть ввібрала прохолоду не одного моря.

Дев’ять років тому вона була холодним і голодним цуценям. Її підібрали в під’їзді. Ігор і Наталія – тепер її хазяїни і найкращі друзі. Це був справді фатальний для Лади день, адже отримала не просто сім'ю.

«Коли ми одного разу поїхали, вона дуже сильна на нас образилась, сиділа під дверима, відмовлялась їсти», – згадує господарка собаки Наталія Маліченко.

Після цього подружжя вирішило ніколи не залишати Ладу, почали читати літературу про мандрівки з тваринами.

«Для пересування в автомобілях в деяких країнах собаки повинні мати пасок безпеки», – розповів господар собаки Ігор Замлєлов.

Найбільше Лада полюбила гори, не боїться висоти і справді стала альпіністкою, в її арсеналі підйом на Карайман, ущелина Біказ в Румунських горах. Собака має своє альпіністське спорядження, аптечку, дощовики, різні собачі капці. Ветеринари певні: собака, у якої таке життя, – по-справжньому щаслива.

«Для них важливий рух, емоції, запахи, смаки, тому можна сказати, що подорож – це добре для тварин», – запевнив ветеринар Андрій Курач.

Однак господарі Лади і туристичні фірми попереджають: аби перетнути кордон з твариною, треба бути готовими до оформлення багатьох документів. Можливо, тому для українців це екзотика.

«Потрібно довідку від ветеринара, потрібно паспорт для собаки, оплата додаткова – це 50 євро, якщо це по Європі, за межами 200 євро», – розповіла агент туристичної фірми Юлія Яременко.

Однак Ігор і Наталя запевняють: це того варте, адже їхня красуня Лада – найвірніший друг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук