Львівські медики стривожені поширенням жовчнокам’яної хвороби серед дітей

У львівському ОХМАТДИТі за два тижні прооперували п’ятьох дітей з камінням в жовчному міхурі

СуспільствоОлександра Баландюх, 25 листопада 2019157530
Львівські медики стривожені поширенням жовчнокам’яної хвороби серед дітей
Камені у жовчному міхіру виявили у дітей, яким всього 10-17 років

Лікарі Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ стривожені різким зростанням кількості дітей, в яких діагностують жовчнокам’яну хворобу і яких терміново слід оперувати. Лише за перші два тижні листопада в лікарні прооперували п'ятьох дітей віком 10-17 років, хоча раніше таку кількість операцій робили за рік. Щотижня до лікарні потрапляє 5-10 дітей з цим захворюванням, яким проводять консервативне лікування.

«У дорослих це захворювання діагностують дуже часто, але така кількість хворих серед дітей – це рідкість. У нашій лікарні впродовж року проводиться 3-7 таких операцій, а тут за два тижні – п’ять оперативних втручань», – повідомив ZAXID.NET завідувач центру мініінвазивної хірургії ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич.

За словами дитячого хірурга, на операційний стіл потрапили не лише діти з Львівщини, а й з інших областей. Усі вони раніше проходили консервативну терапію за призначенням гастроентеролога, але це не дало бажаного ефекту . У них у жовчному міхурі сформувалися камені. У трьох з п’яти були ускладнення. В одного пацієнта виявили поліп у жовчному міхурі і його слід було терміново оперувати, бо ця патологія вважається передраковим станом. Двоє інших пацієнтів мали так званий холедохолітіаз – ускладнення, при якому великі камінці подрібнюються на дрібні і перекривають загальножовчеву протоку.

«У таких випадках виникає клінічна картина жовчевої коліки із сильним больовим синдромом та механічною жовтяницею. Ці пацієнти потребують передопераційного ЕРПХГ: процедури, під час якої розблоковується протока та видаляється частина каменів у просвіт кишківника. Цю процедуру дітям роблять тільки в декількох клініках України, у тому числі і у Львові. Усі прооперовані діти почуваються задовільно. Але те , що дане захворювання «молодіє» – підстава серйозно задуматися про харчування дітей, зокрема підлітків, та умови профілактики»,– каже Андрій Дворакевич.

Дитячий гастроентеролог ОХМАТДИТу Наталя Ячмінська повідомила ZAXID.NET, що щотижня з такою проблемою до них звертається 5-10 дітей різного віку, яких скеровують на медикаментозне лікування. Деякі камені після відповідного лікування вдається розчинити. Але проблема у тому, що захворювання тривалий час може мати безсимптомний перебіг, ніяк не проявлятися навіть декілька років.

Чому виникає жовчнокам’яна хвороба у дітей? Причини, за словами гастроентеролога, різні. Серед них гормональні порушення, особливо у дівчаток, прийом медпрепаратів, наприклад, антибіотика цефтріаксон, протизаплідних гормональних засобів, голодування, незбалансоване харчування тощо.

«Аби вчасно виявити початок захворювання, дітям слід раз на рік проводити УЗД. І не лише підліткам, а й дітям молодшого віку, коли ідуть в садок, школу. Чіпси, сухарики, солодкі газовані напої, смажену, копчену, консервовану їжу тощо слід виключити з меню дітей, це не їхня їжа. Обмежити споживання цукерок, шоколаду, печива», – каже Наталя Ячмінська.

У меню дітей мають бути рослинні, м'ясні, молочні продукти, рослинна олія, вершкове масло. Батьки повинні стежити за тим, аби діти дотримувалися питтєвого режиму, зокрема пили достатньо води.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук