Львівських дітей із патологіями мозку можуть прооперувати в Канаді

Головні новини за 25.06Ірина Ващишин, 25 червня 2015, 18:57 1375 0

Дітей із найважчими нейрохірургічними патологіями, яким не можуть допомогти в Україні, можуть взяти на операцію до Канади.

У львівській міській дитячій лікарні зараз перебуває група медиків із Торонто на чолі з професором та одним з найкращих нейрохірургів світу - Джеймсом Т. Руткою. У Торонто він очолює Центр досліджень пухлин головного мозку. 

З дитячою лікарнею на вул. Орлика професор Рутка співпрацює вже третій рік поспіль. Минулоріч він подарував лікарні дороговартісне ендоскопічне обладнання. У цей візит саме на привезеному обладнанні прооперував двох дітей, у яких через патологію у головному мозку назбирується рідина.
 
«Діти були доволі важкі, тому що в них дуже порушена анатомія мозку. Але ми мали можливість визначити це за допомогою ендоскопічного інструменту і провести операцію. Ми сподіваємось, що після цієї операції наступних втручань вже не буде потрібно і ми вилікуємо гідроцефалію у цих дітей», - наголосив професор Рутка.
 
Разом із канадським нейрохірургом оперували лікарі, які стажувались у його центрі в Торонто. 

«Це дуже точна робота, яка потребує високої витримки і в руках, і в діях, і в маніпуляціях та знаннях анатомії. Але досвід – це найголовніше», - зауважив нейрохірург Ігор Гоменюк.

«Ми вже цього року провели три операції цією сучасною апаратурою. Єдине, що ми провели оперативні втручання трохи іншого ґатунку. І я так думаю, це так само важкі випадки», - повідомив дитячий нейрохірург Тарас Микитин. 

Загалом співпраця міської дитячої лікарні з канадським центром досліджень триває уже третій рік. Дитячі фахівці мають можливість стажуватись у Торонто.

«Це особливо дитяча медицина, загальні хірурги, сподіваємось, що неонатологи, приїжджатимуть, онколог один вже був у нас. А наші лікарі раз чи два рази на рік приїжджають сюди, також різні спеціалісти, щоб допомагати українським фахівцям, аби вони самі виконували втручання тут в своїх лікарнях», - зазначила хірург та засновниця благодійного фонду у Торонто Мирослава Ромах. 

Візити закордонних фахівців, кажуть у лікарні, дають шанс на одужання дітям, які в Україні цього не мали б. 

«Сподіваюсь, у майбутньому навіть дуже важкі випадки будуть оперувати тут. Але особливість цієї співпраці у тому, що наразі дуже важких дітей, які не можуть бути прооперовані тут, ми забираємо до себе в Канаду», - розповіла дитячий торакальний хірург Шеріфа Хамідан. 

Дітей на огляд та лікування до іноземних медиків лікарня обирає серед тих, які уже пройшли відповідний курс у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук