Львівських школярів навчатимуть, як ефективно використовувати енергію

В рамках всеукраїнського проекту «Школа енергії» львівські школярі вивчатимуть основи енергоспоживання. Учні перевірять власні школи на те, наскільки ефективно використовується там енергія. Такий проект реалізує Асоціація «Енергоефективні міста України» разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

Проект триватиме з січня до жовтня 2016 року. Заявки на участь подали 138 шкіл зі всієї України. З них обрали 25, в тому числі одну львівську – НВК школа-ліцей «Оріяна» у Сихівському районі.

Для вчителів шкіл, які беруть участь в цьому проекті, будуть проведені спеціальні тренінги, які мають пройти щонайменше 200 педагогів. Також школи отримають спеціальне обладнання для проведення енергетичного аудиту. Такий аудит проводитимуть самі школярі, які й визначать, де саме у їхніх школах є проблеми з використанням енергії.

Проект розрахованих на учнів 8-10 класів. Хоча директорка Незалежного інституту екологічних проблем у Берліні Альмут Таран переконана, що навчати дітей енергозбереженню та енергоефективності можна з будь-якого віку.

«Ми вважаємо, що це дуже важливо, оскільки, як ми кажемо в Німеччині: чого не навчився в дитинстві, в дорослому віці вже не вивчиш. Треба починати з дітей, а вони принесуть це додому. Моя знайома казала мені: ви були в школі мого сина, і тепер він як еко-терорист ходить за мною по квартирі і вимикає світло», - розповідає Альмут Таран.

За словами виконавчого директора Асоціації «Енергоефективні міста України» Андрія Кирчіва, завдяки подібним програмам енергозаощадження школи можуть зекономити 5-15% грошей, які витрачаються на опалення та освітлення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук