Львів’яни впродовж трьох тижнів зможуть безкоштовно перевірити легені

СуспільствоДіана Луцишин, 17 березня 2017, 21:31 1500 0

У місті почались Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання. З наступного тижня і до 7 квітня кожен охочий зможе пройти безкоштовне обстеження у будь-якій поліклініці міста.

Обстежити легені у четверту поліклініку одним з перших прийшов головний медик Львова Володимир Зуб. Результатами дослідження чиновник задоволений. І наголошує – хоче, щоб його приклад надихнув інших львів'ян.

«Ці всі профілактичні акції спрямовані на те, щоб зберегти здоров’я львівян, для того, щоб в черговий раз акцентувати увагу на необхідності збереження і зміцнення свого здоров’я, профілактики захворювань і раннього виявлення захворювань, тому що профілактика і раннє виявлення – це набагато дешевше, ніж лікування», – каже начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

Туберкульоз можна підхопити будь-де – хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. У групі ризику – 10% людей.

«Люди з групи ризику, соціальної групи ризику, також медичної групи ризику. Це є цукровий діабет, онкохвороби. Також хворі на СНІД не забуваємо, що туберкульоз у хворих на СНІД перебігає дуже швидко і злоякісно», – пояснив завідувач відділення сімейної медицини Діана Дем'яненко.

Також медики нагадують про ще одне небезпечне захворювання – ХОЗЛ або ж хронічне обструктивне захворювання легень. Задишка та постійний кашель – головні його симптоми. Втім, часто люди на це не зважають.

«Це є дуже інвалідизуюче захворювання, тому шо воно призводить до прогресування дихальної недостатності. І такі хворі вмирають у муках. Їм не вистачає повітря для забезпечення діяльності організму», – розповідає лікарка Олеся Гнатів.

Для ефективнішої діагностики у шести поліклініках у кожному районі міста встановили сучасні цифрові флюорографи. За кілька секунд усі результати обстеження з'являються на моніторі комп'ютера.

«Дозволяє нам робити коригування, відслідковувати різні нюанси, що не було можливо нам робити на старому апараті. Знимки ми видаємо хворим в електронному вигляді, якшо є необхідність даємо йому на диску, і він собі може йти в інші установи», – говорить завідувач рентгенологічного відділення Ігор Чорній.

Тож усе швидко і безболісно. Тим часом лікарні наголошують - і туберкульоз, і ХОЗЛ - виліковні. Особливо, якщо їх виявити на ранніх стадіях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук