Людям, що покинули Крим, погрожують помстою, - представник ООН
Кримчанам, зокрема кримським татарам, які покинули півострів через політичну ситуацію, погрожують помстою. Люди, що виїжджають з Криму, не хочуть, аби їх фотографували журналісти, бо бояться, що їх впізнають. Вже зараз люди отримують в соцмережах повідомлення про те, що вони зрадники і що на них чекає помста.
Про це повідомив 25 березня у Львові регіональний представник управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) в Україні, Молдові, Білорусі Олдріх Андрисек, який спілкувався з кримчанами, яких поселили на території області.
Він заявив, що гостинність Львівщини, якій закидають «фашизм і розгул бандерівців», насправді має стати добрим прикладом не лише для України.
«Сьогодні потягом має прибути ще 30-50 людей з Криму. Це не багато, але й не мало. Життя людей зупинилось, вони в шоці. У них дуже багато запитань, на які владі буде важко відповідати. Люди залишили в Криму все: майно, близьких, могили родичів…» - сказав представник ООН.
З його слів, у Києві прихистили вже близько 400 кримчан, у Вінниці – 200. У Львові та області, зауважив він, вже близько 1 300 кримчан знайшли притулок. «Це завдяки швидкій реакції влади міста, області та громадських організацій», - сказав Олдріх Андрисек.
«Це феномен, що стільки людей їде саме в Західну Україну. Адже багато з них вважає це тимчасовим заходом і планує повернутися додому, а відтак ці люди не мали б їхати далеко. Натомість в Херсонську область поїхало лише кілька десятків кримчан, в Одесі і Миколаєві їх практично немає. Люди переміщаються туди, де сподіваються вижити і де їм може бути хоч трохи добре», - сказав Олдріх Андрисек.
Він також повідомив, що у Львові відкрили консультаційний центр Організації об’єднаних націй для допомоги кримчанам, що тимчасово покинули півострів.
Як інформував ZAXID.NET, Львівщина планує прийняти близько 2 тис. людей з Криму – це військові з сім’ями, в тому числі з дітьми. На сьогодні в області вже поселили понад 1 200 кримчан. Щодня кількість людей, що приїжджають з Криму до Львова, зростає. За словами голови ЛОДА Ірини Сех, для виплати адресної допомоги тим кримчанам, які вже знайшли притулок в області, треба щомісяця близько 2,2 млн грн.
З 2 березня у Львівській обласній раді в цілодобовому режимі працює безкоштовний телефон «гарячої лінії» – 0-800-501-727, де приймають повідомлення жителів Криму, які хочуть приїхати на Львівщину для тимчасового проживання.