Македонія офіційно змінила свою назву на Північну Македонію

Країна змінила назву заради вступу в НАТО

СвітАндрій Стець, 12 лютого 20197360
Вступ Македонії до НАТО став можливим після того, як вона владнала понад чвертьстолітні суперечності щодо назви з Грецією

Влада Македонії повідомила, що країна змінила свою назву на Північну Македонію, як то передбачає її договір із Грецією. Про це ввечері у вівторок, 12 лютого, повідомила прес-служба уряду країни, інформує «Радіо Свобода».

Договір, неофіційно відомий як Преспинський за місцем його підписання, а також зміни до Конституції країни про зміну назви і закон про впровадження цих змін, набрали чинності 12 лютого після публікації в урядовому офіційному віснику.

Вступ Македонії до НАТО став можливий після того, як країна владнала понад чвертьстолітні суперечки щодо назви з членом Альянсу Грецією. Афіни вважають, що назва Македонія може спричинити територіальні претензії щодо однойменного грецького регіону, тому греки наполягали на зміні назви країни-сусіда.

Нагадаємо, 5 лютого посли країн-членів НАТО підписали протокол про приєднання Республіки Північна Македонія до Альянсу.

9 лютого парламент Греції ратифікував протокол про вступ Республіки Північна Македонія до НАТО.

Вступ Македонії до оборонного альянсу став можливий після того, як країна владнала понад чвертьстолітні суперечності щодо назви з членом альянсу Грецією. Афіни вважають, що назва «Македонія» може спричинити територіальні претензії щодо однойменного грецького регіону, що межує з колишньою югославською республікою, тому греки наполягали на зміні назви країни-сусіда.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук