Мер Ґдині став на захист українців у ксенофобському скандалі із рестораном

Один з ресторанів міста розмістив оголошення про пошук працівників, але просив звертатися «нуль українців чи інших подібних»

СвітКатерина Чурилова, 22 серпня19380
Мер Ґдині став на захист українців у ксенофобському скандалі із рестораном
фото Paweł Kukla
Войцех Щурек із сенатором Славомиром Рибіцьким в українському ресторані

Мер польського міста Ґдиня Войцех Щурек відреагував на ксенофобський скандал із рестораном в цьому місті, який шукав кухарів, але в оголошенні вказав, що «українці та подібні» не можуть бути претендентами на посаду. Міський голова засудив поведінку власників закладу. Про це повідомив сайт Onet.

«Це ганебні слова. Вони не мають права лунати в нашому публічному просторі, а особливо в такому відкритому і сучасному місті, як Ґдиня», – заявив Щурек.

На знак солідарності з українцями і задля боротьби з мовою ненависті Щурек та сенатор опозиційної партії «Громадянська платформа» Славомир Рибіцький відвідали місцевий ресторан, власником якого є українець.

«Нас дуже тішить, що до Ґдині приїжджає так багато молодих українців, які важко працюють», – наголосив Войцех Щурек.

Нагадаємо, напередодні один з ресторанів в Ґдині поширив оголошення про пошук кухарів для свого закладу. У тексті, з-поміж іншого, йшлося про те, що це робота не для «українців та інших подібних».

Оголошення про те, що заклад шукає кухарів, але просить звертатися «нуль українців чи інших подібних»

Оголошення про те, що заклад шукає кухарів, але просить звертатися «нуль українців чи інших подібних»

Така заява викликала громадське обурення. Польський Центр відстеження расистської і ксенофобської поведінки заявив, що подасть скаргу до прокуратури через скандальне оголошення.

Представник власника ресторану адвокат Лукаш Ковальський опісля заявив, що оголошення є проявом необдуманого рішення лише однієї людини, а решта працівників закладу не має нічого спільного з цим недоречним повідомленням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук