Міліція перешкодила відкриттю канатної дороги в парку «Знесіння»
20 дітей у парку «Знесіння» так і не потрапили на нову канатну дорогу. Тут планували провести соціальну акцію для дітей із львівського інтернату. Завадили правоохоронці, які на «гарячу лінію» отримали виклик, що на переправі, яка начебто не має дозволів, кататимуть дітей.
Про це інформують журналісти «Головних новини Львова».
Проте ані міліціонери, ані діти, що прийшли покататись, документів не дочекались. Директор парку каже, власник переправи не має відповідних дозволів.
Більше того, зараз тривають також перевірки і судові засідання щодо законності спорудження переправи, а також Личаківський райвідділ міліції розшукує винних у незаконній рубці дерев на території парку.
Директор ТзОВ «Кайзер Парк», що змонтував канатну дорогу, Мирон Кульчицький у коментарі ZAXID.NET пояснив, що судові засідання розпочалися після того, як прокуратура Львова подала позов проти міської ради (третьою особою виступає ТзОВ «Кайзер Парк», – ред.) з вимогою скасувати ухвалу про дозвіл на встановлення тролейної переправи в парку «Знесіння».
«Буде декілька судових засідань і вони розставлять всі крапки над «і». Ми працюємо в межах закону, приносимо задоволення львів’янам і маємо 100% позитивних відгуків. Ухвала прийнята в межах закону», – сказав директор Мирон Кульчицький.
«Аргументи прокуратури є дуже розмитими, працівники (прокуратури, – ред.) написали 5 сторінок, але жодного пункту немає, де було б вказано, що міська рада порушила цю ухвалу чи ми порушили вимоги ухвали», – додав він.
Водночас у прокуратурі Львова ZAXID.NET повідомили, що, приймаючи вказану ухвалу, міська рада порушила вимоги законодавства, якими забороняється будь-яка господарська діяльність, будівництво споруд, шляхів та інших об’єктів на території природно-заповідного фонду.
«Ухвалою суду 30 вересня відкрито кримінальне провадження у цій справі і вже 14 жовтня відбувся перший судовий розгляд. Дію ухвали зупинено судом. Окрім цього прокуратурою міста підготовлено позов до господарського суду Львівської області. Прокуратура вимагає визнати недійсним укладений договір між управлінням комунальної власності Львівської міськради та ТзОВ «Кайзер Парк» про оренду окремих конструктивних елементів, благоустрою комунальної власності. Це вже інший позов, що стосується договору оренди», – розповіла прес-секретар прокурора міста Львова Уляна Гавришків.
Крім цього, зі слів Уляни Гавришків, прокуратура скерувала вимоги в інспекцію Держархбудконтролю у Львівській області та територіальне управління Держгірпромнагляду у Львівській області, аби їхні спеціалісти провели перевірки дозвільних документів на експлуатацію канатної дороги в парку.
«Личаківським райвідділом міліції проводиться розслідування у кримінальному провадженні, що стосується незаконної рубки дерев, зараз з’ясовуються обставини цих правопорушень, встановлюються особи винних», – пояснила Уляна Гавришків.
Своєю чергою, керівник юридичного управління Львівської міської ради Гелен Пайонкевич у коментарі ZAXID.NET пояснила: «Позиція прокуратури у тому, що під ухвалою немає таких документів: погодження парку (керівництва парку «Знесіння», – ред.), висновку управління архітектури, а також немає погодженого проекту. Бо перед прийняттям рішення щодо розміщення атракціонів мають бути проведені відповідні роботи з інженерних вишукувань».
Також вона додала: «Судове засідання призначене на 31 жовтня і оскільки третьою стороною у справі виступає ТзОВ «Кайзер Парк», вони мають надати всі погодження. На сьогодні ми ще цих погоджень не бачили», – додала вона.
Нагадаємо, конфліктна ситуація у зв’язку з будівництвом канатної дороги в парку «Знесіння» розпочалася кілька тижнів тому з вирубання там шести дерев. Директор парку «Знесіння» Руслан Гречаник у коментарі ZAXID.NET запевнив, що це зробили працівники ТзОВ «Кайзер Парк», які також порушили умови, за якими компанії дозволено будувати канатну дорогу. Директор «Кайзер Парку» Мирон Кульчицький назвав це провокацією.
Додамо, 1 жовтня державна екологічна інспекція у Львівській області оштрафувала ТзОВ «Кайзер Парк» на понад 13 тис. грн через незаконну рубку та пошкодження дерев, знищення трав’яного покриву та зняття ґрунту.