Міністр інфраструктури запевнив, що автобан Львів–Краковець матиме реальних інвесторів

Головні новини Львова 29.05Юрій Герун, 29 травня 2018, 20:39 1633 1

Проект першого в Україні приватного автобану розробили ще у 2003 році. Ще за рік провели археологічні роботи та відвели землю під будівництво траси. На цьому ідею надовго відклали. Знову пригадали про проект після прийняття закону про концесії. Тепер в уряді кажуть: уперше є шанс таки зробити швидкісне шосе.

«Не було механізму гарантій для міжнародних інвесторів. Створивши дорожній фонд, ми дали шлях для вирішення цієї проблеми. Кількість інвесторів зросла і це не потенційні, а реальні інвестори», – пояснив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Протяжність дороги – понад 84 км. Траса має оминати населені пункти і замкнути кільцеву дорогу навколо Львова. Новий швидкісний автобан мали би провести за кошти інвестора. Проїзд шляхом буде платним, а будівництво має тривати не більше ніж 4 роки.

Водії не проти нової дороги. Проте платити готові не всі.

«Ідея надзвичайно потрібна. Це дуже потрібно, щоби розвантажити наше місто. Але, я вважаю, що платити повинні вантажівки і комерційний транспорт, а для легкових автомобілів має бути безкоштовно», – вважає водій Олег Ковпак.

«Дорога має бути, а біля неї така ж, але безкоштовна. Хто не має грошей, той їде по тій», – додає водій Орест.

«Казали, що коштує 7 гривень за кілометр. До Краковця 60 км. Ну, хто буде згідний заплатити 400 гривень?», – запитує водій Дмитро.

У селі Бірки, де раптово обривається кільцева дорога Львова, селяни знають про комерційні плани щодо цих околиць. На місці, де мають збудувати трасу, зараз ліс, поля та ґрунтова дорога. Щоправда, земля вже відведена і на шляху будівництва будинків немає.

«Давно вже казали, що буде дорога. Тут росли ялинки, їх понищили, бо мали робити дорогу. Трохи, можливо, й погано, бо будуть машини гнати з сильною швидкістю», – вважає жителька с. Бірки пані Оля.

Щоправда, інвестори не надто поспішають вкладати мільярдні кошти у масштабний проект без очевидної вигоди. Ризики, кажуть експерти, занадто високі.

«Тут важливо зрозуміти, який механізм буде застосовуватися. Тому що в сьогоднішніх умовах, в яких є судова система, великий ризик корупційних дій з боку чиновників та використання концесії в своїх меркантильних цілях», – пояснив народний депутат України Сергій Кіраль.

Допоки ідея реалізації концесійної дороги на стадії пілоту, функцію найголовнішої артерії, яка з'єднує пункт пропуску Краковець зі Львовом, виконує траса М10. Інтенсивність руху на дорозі майже десять тисяч автомобілів на добу.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, траса Львів – Краковець може стати першою концесійною (збудованою за кошти інвесторів дорогою підвищеної якості та комфорту, для користування якою потрібно вностити плату – ред.) дорогою в Україні.

Нагадаємо, у 2016 році проектом будівництва концесійної дороги Львів – Краковець зацікавились українські представники компанії Консорціум «Концесійні Транспортні Магістралі», а також французьке підприємство «BOUYGUES». Однак у вересні 2015 року «Укравтодор» відхилив пропозиції обох підприємств.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук